Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hós babának elég napi 1x...

7 hós babának elég napi 1x hozzátáplálást kapnia?

Figyelt kérdés
Anyatejes baba. Védönöm azt mondta,hogy délben kapjon fözeléket,utána szoptassam meg,mégha pár kortyot is iszik. Ez igy is történt,de pár korty helyett kiüritette,elötte megevett kb 130 ml sütötök-krumpli pürét,bár vissza is jött a tej,gondolom sok volt neki. Éjjel sokszor ébred,lehetséges,hogy este nem lakik jól? Nem inkább este kéne neki a fözeléket adni? És elég napi 1x egyéb szilárd ételt kapnia? Vagy ha este gyümölcsöt is kapna a szopi mellé,nem aludna jobban?
2010. jan. 17. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem jó ugy ahogyan gondolod és le írtad hogy délután v. ete felé kapjon fözit.
2010. jan. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is 7 hós, igaz tápszeres. Szerintem már kevés neki a táplálék, azért nyugtalan. Mi reggel tápszerrel kezdünk, tízóraira gyümölcs, délben főzi, ami húsos (a gyerekorvos mondta hogy már szükség van 6 hónapos kor után a húsra), uzsi tejpép és gyümölcs, este tápszer.

2010. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én babám 8 hónapos lesz ő is anyatejes most már 3x eszik szilárdat, de mindegyik előtt vagy után még szopik is. 7 hónapos korában 2x evett szilárdat, délelőtt gyümölcsöt, délután 18 óra körül pedig főzeléket. Szerintem nyugodtan adjál neki 2x, és szerintem az esti inkább főzelék legyen mert jobban eltelíti mint a gyümölcs és talán jobban fog aludni éjjel.
2010. jan. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan már biztosan nem elég a napi 1 szilárd kaja. Talán még annyit hozzátennék az előttem szólóhoz, hogy a hozzátáplálást fokozatosan kell bevezetni. Én is egyszer elbénáztam, egy kaját rögtön ki akartam váltani alma-sütőtökkel, mert a gyerek nyelte, mint kacsa a nokedlit. De aztán a következő kajánál az egészet kihányta. Szóval ha bevezetsz gyümölcsöt is, akkor először csak pár kanállal, és utána add neki a cicit. Következő nap több kanál, és valószínűleg kevesebb lesz a cici is. Két hét alatt azt a kaját le tudod így cserélni szilárd táplálékra.
2010. jan. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!