Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtok cici mellé tápszer...

Mikor adtok cici mellé tápszert is babátoknak? Honnan tudtátok hogy nem elég neki a szopi?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Én picit megnyomom kézzel, ha már nem jön belőle, akkor csinálok még valamennyi tápot.
2010. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk ez egy viszonylag hosszú és "fájdalmas" folyamat volt. Egyszerűen nem tudtam megemészteni, hogy nem vagyok képes táplálni a gyerekem. Észre vettem én már előbb, hogy nincs rendesen tejem és hogy nem elég neki, de valahogy tudat alatt mégsem tudtam ezt belátni. Nagyon szenvedtünk én is és a gyerek is. Én fejtem mint az őrült, mindent kipróbáltam, a szaporító fejést, gyakori szoptatást, gyakorlatilag egész nap mellen volt a gyerek mégsem lakott jól, teáztam, söröztem, napi 8 l folyadékot ittam, homeopátiás szereket szedtem, szóval tényleg mindent, de nem lett eredménye. Akkor döbbentem rá, hogy minden hiába való volt amikor rátettem a mérlegre a gyereket és nem hogy hízott volna, hanem fogyott, 30 dkg-t. Teljesen összetörtem és rettentően haragudtam magamra, lelki ismeret furdalásom volt, hogy mért nem kértem előbb segítséget, mért nem írattam tápszert, mért hagytam éhezni a fiamat. Írattam tápszert, de a gyerekorvos tanácsára megkezdtem a hozzátáplálást 4,5 hónapos korban, mert azt mondta, ha most elkezdtem etetni cumiból akkor biztos, hogy végleg leszokik a ciciről, de ha inkább szilárddal etetem szopni is fog mellette és ha nem stresszelek rá akkor vissza is jöhet a tejem. Megpróbáltam nem idegeskedni ezen, de nem jött vissza a tej ezért elkezdtem tápszerrel is etetni. Most 6 hónapos lesz és ott tartunk, hogy mindent eszik bébi ételből ami 4-5 hónapos kortól van és én is szoktam neki itthon készíteni ételeket, mellette kapja a tápszert és minden nap 2x cicizik még, főleg esténként. Azt kicsit ami még van had szívja ki, nem hagyom kárba veszni, de már felhagytam az idegeskedéssel és próbálkozással, hogy szaporítsam a tejem. Be kellett látnom, hogy a gyereknek így jobb. Inkább kapjon tápszert és legyen egy vidám anyukája mint hogy kevés anyatejet kapjon és egy idegbeteg nő szoptassa. Lehet mások másképp gondolják, nekem ez a véleményem, pedig nagyon szoptatás párti vagyok, de a tapasztalataim alapján gondolom így.

2010. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a baba elégedett, és gyarapszik is, akkor biztosan elég neki a tej. Nem biztos, hogy kevés neki csak attól, hogy kézzel nem jön már a ciciből tej, az enyémből szinte sosem jön, a gyerek mégis jóllakik belőle.
2010. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Onnan tudtam, hogy nem gyarapodott kellőképpen, sőt fogyott. Kevés volt a tejem, fejéseknél kb. ha 10-20 ml összejött akkor sokat mondok. Ekkor kezdtem a kiegészitésként tápszert adni lányomnak.
2010. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

Ha úgy érzitek, kezd csökkenni a tej mennyisége, (ami természetes dolog) akkor inkább nyúljatok tejserkentő homeopátiás szerekhez, teákhoz, mintsem a tápszerhez.

Ne a könnyebb utat válasszátok!

2010. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok, kicsit félreértelmeztem. Hogy kell-e egyáltalán tápszer, azt én is onnan tudtam, hogy nem gyarapodott 1 hós kora körül, csak nagyon minimálisan. Most már 7 hós, még mindig szopik 4x, de már sok mindent eszik, így nem kell olyan sok tápszer.
2010. jan. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én fian kb 6 hetes lehetett, amikor észre vettem rajta, hogy többet sír. Kb két, három napon keresztül figyeltem. Ezt elpanaszoltam a dokinak és ekkor írta fel a tápot. Teljesen kicserélték a fiamat. Egy hangja nem volt utánna.

Én először ciciztettem, aztán rögtön adtam neki a tápot. Eleinte mindíg többet kevertem be, a maradékot önthettem ki. Néhány nap alatt ki lehet tapasztalni, hogy mennyi tápot kell "rátölteni" a cicizés után. Aztán késöbb volt, hogy egy egész cicizést kiváltottam táppal. Felválta volt, egyszer cici, aztán táp. Ahogy nőtt a fiam úgy maradtak el a cicizések, egy idő után már csak reggelire és vacsira kapott, majd csak reggelire, de ezt 16 és fél hónapos koráig. Aztán Ő döntött úgy egy reggel, hogy nem akar cicizni. Nagy lelki törés volt számomra.

2010. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én mindkét ciciből szoptattam. Ha miután kiszivta az egyiket, és pl. nem aludt el, megkináltam a másikkal. És én csak ezután csináltam tápszert, ami akkor már nem kellett neki.
2010. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
onnan tudtam,h miután mindkét cicit kiürítette ezerrel rágta a kezét!nyüglödött,sírdogált,feszengett!ekkor volt kb:3hónapos azóta anyatejért járunk,mert a táptól kiborult a hasa!puffadt,sokat pukizott,kaki 3naponta,borzalmas volt,szegénykém nem is aludt emiatt jól!most 5hós és van,h elég amit ciciből "adok",de van,h adni kell a hozott tejből
2010. jan. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!