Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le lehet szoktatni az éjszakai...

Le lehet szoktatni az éjszakai sírásról?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 hónapos korától kb 4 hónapos koráig átaludta az éjszakát,vagyis nem is ettünk!Lassan 6 hónapos lesz és az éjszakák szörnyűek!Kb éjfélkor elkezdődik a nyüglődés és addig míg meg nem etetem ordít!Hagyjam ordítani és majd leszokik az ébredésről vagy mit tegyek?!?
2010. jan. 16. 15:16
 1/6 xStefix ***** válasza:
76%

Isten ments! Az nagyon durva lenne, szerintem.

Miért hagyod sírni? Szopik még vagy mit jelent az etetés?

Ez egyáltalán nem különös jelenség egyébként, pontosan megvannak az okai és a babád lelki és szociális fejlődése szempontjából nagyon nem mindegy, mit reagálsz rá.

Ha érdekel, szívesen adok linket (hosszú lenne leírni), ahol utána tudsz olvasni az ekkora babák fejlődéspszichológiájának, hogy jobban megértsd, mi miért történik és mit célszerű ilyenkor tenni.

2010. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tápszeres!Igen érdekelne!Megköszönném ha küldenéd!
2010. jan. 16. 15:26
 3/6 anonim ***** válasza:
nálunk a foga miatt nyűglődött annyit (3 hónapig tartott) aztán mikor kibújt lecsökkent az ébredések száma, de még úgy is felébredt, szerintem azért mert egyszerűen már megszokta. Mi hagytuk sírni, kb 10 perc alatt visszaaludt (addig ha bementem hozzá, csak még inkább behergelte magát, míg ki nem vettem és adtam neki vizet), ez 3 napig tartott, azóta fel sem ébred, sőt ma reggel 8-ig aludt!
2010. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne hagyd sírni! Ahhoz még picike. Ha éhes, etesd meg. Úgy tudom 6 hónaposan is van egy fejlődési ugrás! Lehet attól van ez. Vagy a foga nem jön?


Kedves első válaszoló! A link engem is érdekelne!


Minden jót! :)

2010. jan. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Több cikk van az egyes linkek alatt, ki tudjátok keresni, ami titeket érdekel. Ill. több átfedés is van a két fő-honlap között, egymás társ-oldalai. (Egyébként mindkét egészet ajánlom figyelmetekbe, akkor is, ha nem szoptattok!)

Éjszakai gondoskodás 1: [link]

Éjszakai gondoskodás 2: [link]

Babagondozás 1: [link]

Babagondozás 2: [link]

Hirtelen ennyi.

2010. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:
Most nézem, hogy a kismama.hu-n is elég sok jó cikk van, még a saját nem-elalvós gondjainkhoz is találtam hasznos tippet. :)
2010. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!