Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babát le kell szoktatni az...

A babát le kell szoktatni az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez? Hagyni kell, hogy majd magától egyszer csak bekövetkezzen az, hogy átalussza az éjjelt, vagy lassan le kell szoktatni erről? 3.5 hónapos a kisfiam és még 2-szer kel fel éjjel szopni. Ilyenkor nem sír, csak csukott szemmel vagdalja a fejét jobbra-balra. Visszaaltassam, vagy még hagyni kell szopizni? (A gyerekorvosunk mondta, hogy le kell szoktatni, ezért vagyok most már bizonytalan.)
2010. márc. 8. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
altasd vissza, később is le lehetne ugyan szoktatni, csak akkor már SOKKAL nehezebb. fontos, hogy különváljon az éjszaka a nappaltól :)
2010. márc. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ha éhes, akkor adj neki enni. Nem kell leszoktatni, majd eljön az idő, mikor átaludja az éjszakát.
2010. márc. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

[link]

[link]

[link]

Én nem szoktattam le, amikor elérte a megfelelő érettséget, magától átaludta az éjszakát. Mostanában nagyon sokan azt mondják, a gyerek tanulja meg, hogy éjjel nem eszünk..na, de a gyomra akkora, mint az ökle... Ha valóban éhes, mindenképpen jobban jársz, ha megszoptatod és mindketten aludhattok tovább, mert hiába alszik esetleg vissza, az éhség újra fel fogja ébreszteni...

2010. márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Én nem értek egyet a dokival. A babád még kicsi, nem biztos hogy képes végig aludni egy éjszakát és amint kiderül nem is az. Ha éhes akkor etesd meg. Én is próbáltam ezt az ugynevezett leszoktatást, de csak kínszenvedés volt. Nálunk magától leszokott róla. Mikor már mást is evett tápszeren kívül akkor este fürdés előtt 1órával kapott főzeléket, fürdés után a tápszer adag és így reggelig alszik.

AZ is lehet, hogy a babád nem éhes csak szomjas vagy rosszat álmodik. Ezt te tudod kideríteni. Ennek ellenére megpróbálhatod leszoktatni, én nem tenném. Ha neked nem okoz gondot felkelni hozzá, akkor egy idő után úgyis leszokik róla.

Ilyenkor én mindig azt nézem, hogy a felnőtt emberek 80%-a sem alussza át az éjszakát(szomjas, pisilni kell stb.), akkor egy ilyen pici babától miért akarjuk elvárni?

2010. márc. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Az én babám is sokat fiszkalódott,nem sírt fel éjszaka,hogy éhes.Én nem adtam neki addig,amíg nem sírt érte.2hónapos korától este 8tól hajnali4-5 vagy 6óráig alszik.Akkor megetetem és alszik tovább mostanában 7-ig.
2010. márc. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
7 hónapos a kislányom és én még mindig adok neki enni éjszaka, anyatejes, és ezek az éjszakák lassan már a hajnali órákra tehetőek, szerintem lassan de biztosan, le fog szokni magától az éjszakai evésről:9
2010. márc. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
etesd meg ha éhes az én lányom 3 héttel ezelőttig 6 hetes kora óta átaludta az éjszakát.ÁTALUDTA.Ugyanis 3 hete újra ébred egyszer,próbáltam nem megetetni de akkor fél-óránként felsír próbáltam hátha csak szomjas de ha az lenne nem enne 250-et...szóval etesd majd elhagyja ha eljön az ideje majdnem egy éves kislány anyukája
2010. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én igény szerint adtam neki és kb.4-5 hónapos volt amikortól ő saját maga átaludta az éjszakát. Ha neked nem fáradság etesd meg de ha nem szeretnél kelni le kell szoktatni erővel. De tégy belátásod szerint.
2010. márc. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én 14 hós kislálnyom kb. 2 napja jutott el odáig, hogy este 8tól hajnali 2-3-ig alszik. utána felébred, és kér cicit, aztán visszaalszik 6ig. előtte sokat ébredt éjjel, remélem nagyon, hogy ez így marad. amúgy az éjszakai szoptatás segít fenntartani a tejtermelést, sokkal nagyobb az esélyed, hogy sokáig fogod tudni szoptatni, ha éjjel is kap. mi kipróbáltuk ezt a "nem adok neki, hogy leszokjon" dolgot, de hát egyáltalán nem vált be. biztos nem voltunk elég kitartóak, de én nem tudtam elviselni, ahogy bömbölt.
2010. márc. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem szoktatom le.2 hónapja kezdtem a hozzátáplálást.Majd ha tele lesz a pocija, akkor úgysem fog felkelni.
2010. márc. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!