Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig van nyitva a babák...

Meddig van nyitva a babák gyomorszája?

Figyelt kérdés
Olyan rossz,úgy kell vigyázni evés után hogy hogyan fogjuk meg a babucit.Meddig tart náluk ez az állapot?Evés után ha épp bekakil nem is merem rögtön tisztába tenni csak kb. 21 perc múlva mert akkor visszabüfizi a kajcsit.Most is berottyantott nekem de már el is aludt mielőtt tisztába tudtam volna tenni.
2010. jan. 15. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el,az sem jó ha benne hagyod.Az egy idő után kihűl,és ott vannak a kis veséi,nem is beszélve az alapvető higiéniáról.Szerintem neki is jobb érzés ha tisztán aludhat.Attól,hogy egy pici tej visszajön nem lesz semmi baja.
2010. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát csak az a baj hogy van amikor nem pici jön vissza.Jön még sugárba az orrán is és utánna majd meg fullad.Én meg majd össze esek az ijedtségtől olyankor.
2010. jan. 15. 19:21
 3/10 A kérdező kommentje:

Ja és mondtam a védőnőnek is és azt mondta hogy büfiztessem sűrűbben,de van amkikor a "sok" ide-oda "rakosgatástól" is bukik.Tehát van amikor beválik van amikor nem.

Tehát akkor mikortól lesz végre zárt nekik a gyomorszájuk?

2010. jan. 15. 19:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem nagyon-nagyon tele eszi magát.Azért az durva,ha még az orrán is jön.Tápszeres?Szerintem kevesebb is elég lenne,és nem jönne annyira vissza.Az én lányomnak is vissza szokott jönni egy kevés,de azért az,hogy sugárba,meg az orrán is,az nem normális.
2010. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Anyatejes és pótolom neki mert nem elég a tejem Neki.

De ha meg nem adok neki annyit amennyit megeszik akkor meg nem alszik el és sokszor még hisztizik is.

Ezt akkor honnan tudom hogy mennyit adjak neki?

130ml. többet nem eszik,2 hónapos.Az nem sok ugye?

2010. jan. 15. 19:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Pedig az nem olyan sok...én lányom is ennyit evett ilyenkor.

Hát..nem tudom,említsd meg még egyszer ezt az orvosnak,mert szerintem ennyire durván nem szabadna visszajönni neki.


Hogy meddig van nyitva,vagy mikor zár rendesen,ezt sajna nem tudom...remélem minél előbb.


5 hós baba anyukája

2010. jan. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért köszi a válaszokat!!!
2010. jan. 15. 19:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Megvan!


A nyitott gyomorszáj izomzata 8-9 hónapos korban zárul be teljesen.


A bukás, szaknyelven GOR, a csecsemőkor gyakori jelensége, 0-3 hónapban 50% az előfordulási aránya. Ez általában jóindulatú, a hónapok során csökken, a szilárd táplálék bevezetése után, de legkésőbb 18 hónapos korra leggyakrabban meg is szűnik. Amennyiben gyarapodásban való elmaradás nincs, nem jelentkezik légúti tünet, kivizsgálásra nincs szükség, a szülőt türelemre intjük és ellátjuk tanácsokkal. Ezek részben táplálási tanácsok: elsősorban a tápszer sűrítése ill. a tápszercégek erre a célra kialakított tápszereinek bevezetése ill. anyatejes babánál is ilyen sűrítőanyaggal való un előetetés a szoptatás előtt. Amennyiben kiderül, hogy a baba átlagon felüli adagokat eszik, úgy szóba jön kisebb adagok gyakoribb adása. Amennyiben Önöknél a már bevezetett tápszer nem tűnik eredményesnek, érdemes kipróbálni másikat is. Ma már van választék. Másrészt tanácsoljuk az un. pozícionálást, amely során a csecsemő felsőtestét magasabbra emeljük (akár az ágyvég emelésével). 6 hónapos kortól az étkezések után bizonyos idejű ültetést javaslunk. A GOR mellett az első 2-3 hónapban a hasfájás is gyakori probléma. Ennek mérséklésére ma már többféle gyógyszer ill. gyógyhatású termék is kapható a patikákban. Talán érdemes ezt is megpróbálniuk.


[link]

2010. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az első az nem helyes,azt máshol találtam.
2010. jan. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most látom hogy még írtál!!!

Nagyon aranyos vagy hogy kerestél nekem ilyet és hogy töltötted vele az időd!!!

Köszönöm szépen!!!!:-))))

2010. jan. 16. 00:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!