Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves lányom van, még nagyon...

1 éves lányom van, még nagyon sokat szopik, azon is alszik csak el. Ki mikor szoktatja le ciciről a kicsit?

Figyelt kérdés
Milyen tejjel lehetne próbálkozni amire áttérhetne?Ne támadjatok, nagyon szeretem h még szopik de nélküle 2-3 óránál tovább nem lehetek mert ordít értem.
2010. jan. 15. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne térj át tejre, mert neki nem az számít. Te, a közelséged, maga a cicizés a mindene. Ismerős helyzet :) Két gyermekem volt nagy cicista. Lányom 21 hónapos korában, a fiam 18 hónaposa egy hete szokott le. Sajnos nem maguktól. Azért szokattam le őket, mert kismam lettem. Durván 3 hónapos voltam/vagyok mikor leszoktak. A nappalit fokozatosan hagytuk el. Nem volt könnyű, mert mihelyst leültem a sz.gép elé, fiam már jött is cicizni. Nagy figyelem eltereléssel, játékkal elfelejti, hogy mit is akart. Aztán már csak az esti elalváshoz és visszaalváshoz kellett. A nappali alvást babakocsiban oldottam meg. Mondogattam neki, hogy már nem nekik való, elromlik a cicic, babának való. A lányomnál bekentem ketchuppal, s köszönte, nem is kérte tovább. Első két éjszaka volt kis sírás, de egyáltalán nem olyan, mint amennyire számítottam. A fiamnál most úgy történt, hogy apával aludt el, így már csak a visszaalváshoz kellett. Aztán átköltöztem másik szobába, s apa ment, ha felébredt, s ügyesen visszaaludt. Már végigalussza az éjszakát, hajnalba kel egyszer, s visszaalszik. Azt hiszem hamarosan visszaköltözök. Remélem tudtam segíteni. Ha szereted ha szopizik, ne szoktasd még le, csak fokozatosan próbáld meg csökkenteni. Boldog babázást!
2010. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az én kislányom 21 hónapos még este, éjjel és reggel szopik, mostmár remélem hamarosan elhagyja, de bizony amikor egy éves volt, még én se tudtam menni szint semerre, először a déli szopit hagytuk ki, később a délelőttit is, majd a délutánit...szépen lassan egyenként..szánj rá időt, azért még baba
2010. jan. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem a gyerekek elválasztják magukat előbb-utóbb.egyik ismerősömnek 2 éves koráig szopizott a lánya,akkor már mondta,hogy nincs benne semmi.de anélkül nem tudott elaludni.az én fiam 9 hónaposan már nem akarta elfogadni,és ha próbáltam csak nevetett,vagy harapott...aztán feladtam,ha nem,hát nem.de magamtól hagytam volna még,amíg igényli
2010. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! pici lányom 16 hónapos és cicifüggő. Nem csodálkozom, mert a nagyok is ilyenek voltak. Aztán mindegyik úgy 2 éves kora körül magától leszokott. Pedig mindegyik még nappal és éjjel is ciciztek. Hogy a tejre érdemes lenne-e átszoktatni? szerintem nem azért szopik a babád, hanem a közelségedre vágyik, rád van szüksége. Ezt a tej nem adja meg neki. Én se megyek sehová a gyerek nélkül, mégis bármit el tudok intézni, amit akarok. Viszem magammal már szinte az első hónaptól. Biztosan te is meg tudnád vele együtt oldani :)
2010. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!