Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírná valaki hogyan kell...

Leírná valaki hogyan kell hozzátáplálni? Mivel kell kezdeni stb? Minden érdekel!

Figyelt kérdés

Még csak 2 hós a babám és persze most még eszem ágában sincs ilyesmire folyamodni,de tegnap olvastam itt egy olyat hogy kóstoltatni kell vele.Ez így van?Biztosan elfogja majd a védőnő mondani mit hogyan kell csinálni ha odakerülünk,de én kíváncsi lennék rá azért hogy mit hogyan is kell majd csinálni.MIlyen ételeket hogyan kell elkészíteni?Esetleg mire figyeljek oda?

Tapasztalatokra,véleményekre és tanácsokra is kíváncsi vagyok.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. jan. 15. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Innen mindent megtudsz: [link]
2010. jan. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kóstoltatást arra mondják,hogy mikor bevezetsz egy új ételt pl.az almát (ajánlatos ezzel kezdeni a hozzátáplálást),hogy első nap csak 2-3 kanállal adsz és naponta növeled az adagokat.Bár én másnap már annyit adtam a babámnak,amennyit megevett(kb.egy fél almát).Ezután jöhet az őszi,s.tök,krumpli,s.répa stb.
2010. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!!!

Várok minél több választ!:-)

2010. jan. 15. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, offolok:

Engem is nagyon érdekelne minél több válasz, mert pár hét múlva kóstoltatok, és fogalmam sincs, mit hogyan kell csinálni.

2010. jan. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A hozzátáplálást mindig úgy kell elkezdeni hogy a délelötti órákban és egyszerre mindig csak egy fajtát adni a babának 1-2 napig először csak 2-3 kanállal majd másnap már többet. Aztán amit már evett azokat lehet keverni is. Első gyümik az alma, a barack, a banán, a körte. Az első zöldségek a krumpli, a sárgarépa, a sütőtök. Ameddig csak kóstolgat addig utána még kell neki adni anyatejet vagy tápszert és ezt csak akkor kell elhagyni ha már akkora adagot eszik amivel jóllakik.

Most hirtelen ennyi jutott evvel kapcsolatban az eszembe, de kérdezzél még ha esetleg valamit kihagytam és érdekel.

2010. jan. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!