Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire tanitjatok/tanitottatok...

Mire tanitjatok/tanitottatok 16-17 ho koruli babatokat?

Figyelt kérdés
egyedul valo eves es ivason kivul?
2010. jan. 15. 00:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazán nem tanítom...lehet, hogy ez így furcsán hangzik, de én így látom jónak. Igen, sokat foglalkozom vele, játszunk is, de hagyom, hogy maga fedezze fel a világot. Bevonom a házimunkába Pl: mosógépbe való ki-berakodás, játékok összeszedése, vidd oda - hozd ide..., rakd oda..., ha port törlök, ő is kap törlőrongyot, ezek segítik a finommotoros mozgás fejlődését. Persze nézegetünk képeskönyvet, játszik formabedobóval, kockából tornyot építünk...sokat énekelünk, mondókázunk..már maga is dudorászik és a megfelelő mozgásokat csinálja hozzájuk. Ha nem tudod, hogyan foglalkozhatnál a babával Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem! c. könyvét biztosan valaki el tudja küldeni Neked innen az oldalról. Itt havi lebontásban találsz "feladatokat", amiket felhasználhatsz. Annyi azonban nagyon fontos, hogy ne kötelező, elvégzendő feladatként tekints az ajánlott játékokra, hanem örömforrásként! Tehát csak támpont legyen és ne feladat!
2010. jan. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőhöz:D

Pontról pontra ezt csinálom én is:D

2010. jan. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van. Szerintem külön tanítgatni nem kell. Egyszerűen éljetek együtt, mindent mutass meg neki, amit csinálsz, ami érdekli. Próbáljatok sokat beszélgetni, magyarázz el neki mindent. Plusz a könyvekből, bármilyenből, rengeteget tanulnak.
2010. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Új dolgot nem tudok én sem írni, az első alapos volt:-) én korábban sem voltam híve a fejlesztő játékoknak, most sem. Mindenbe bevonom amit csinálok, ő hozza a mosógépből a teregetnivalót (nem baj ha a földön húzza), ő kapcsolja be a mosógépet, mosogatógépet, ujjabban a mosogatóból is ki akar pakolni, bár ekkor szemfülesnek kell lenni, gyorsan kikapkodni a törékeny dolgokat és tenni a helyére, meg a késeket kikapkodom mielőtt belenyúlna.
2010. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Labdázhattok is, gurítani, dobni már ő is tud, olyan labdát keress, ami bele fér a markába.1. voltam, ez most jutott eszembe
2010. jan. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!