Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koránkelő a babám. Más is van...

Koránkelő a babám. Más is van így? Ez később is így marad?

Figyelt kérdés
10 hós a babám, amíg kisebb volt 7 körül kelt, aztán mikor átállítottuk az órát 6-kor. Most akár este 7-kor megy aludni vagy 8-kor, sőt tegnap 1/2 9-kor, akkor is fent van 5-1/2 6-kor (Apa is akkor kel, már mondom is neki, h sztem megérzi a gyerek). Aztán eszik játszunk és 8-kor már elkezdi a délelőtti alvást. Az érdekelne, h másnak is ilyen korán kelő a babája? érdemes megpróbálni későbbre tenni?Hogyan? VAgy ne avatkozzak a bioritmusába? VAjon ez megmarad óvodáskorban is?Annyira jó lenne egyszer, csak egyszer 7-ig aludni::-) egyébként ált átalussza az éjszakát...
2010. jan. 14. 08:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre-4 gyerekem van-h amíg kicsik,a nappal kelnek,hajnalok hajnalán már fent vannak.Ahogy nőnek,ez egyre inkább kitolódik,és akkorra tudnak 8-ig,9-ig aludni,amikor mennek oviba,ahova viszont ennél korábban kell felkelni.:))Bár azért hétvégén jól jön,h nem ébresztenek hajnalban.:))
2010. jan. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az csak jó, ha korán kel, mert nem lesz gond, amikor már muszáj lesz ovi, suli miatt. Sőt, akár felnőtt korára is megmaradhat a korán kelés szokása, ami nem hátrány! Én mindig is fittebben kezdtem a napot, mint a legtöbb ismerősöm, akik legszívesebben sokáig alszanak. én nem is tudok, korán kelő vagyok, és ez praktikusabb-.

Szóval hagyd, ha Neki így jó, legyen így. Ha nagyobb lesz, hagyni fog reggel aludni legalább néha, az enyémek legalábbis így voltak/vannak.

2010. jan. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 10 hós.

Nálunk is hasonló volt a helyzet.Ő is átalussza az éjszakákat,fél8-8 között alszik el és most már 7-fél8 körül kel.

Rájöttem hogy azért kelt 5-6 között mert éhes volt.

Így este 6 körül vacsizik,és alszik 7-ig.

2010. jan. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

túl korán fekteted le. told későbbre.

nyilván azért alszik már reggel 8kor, mert kevés neki, amit 5-6ig alszik.

e nagyon korai ébredés, és ez nem jó!

fektesd le később este.

2010. jan. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is ugyanezt csinálja. Mintha óra szerint működne, 6-kor kipattan a szeme:-) Pedig Ő még éjszaka is eszik egyszer 1-2 körül és mégis ébred 6-kor, amikor nem éhes, mert nem kéri, hiába kínálom meg. Ezután már Ő is alszik 8-9 között 1-1,5 órát.

9:38-asnak: én már próbálkoztam hogy később teszem le aludni, volt hogy 10-kor aludt el és mégis ugyanúgy ébredt 6-kor. Éhesnek sem éhes, mert mint említettem éjszaka is eszik és reggel már nem kell neki.

Szerintem egyszerűen ilyen a bioritmusuk ezeknek a babáknak. Kisfiam még csak 6 hónapos, kíváncsi leszek, hogy fog-e változni idővel. Születése óta ilyen korán kelő:-(

2010. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

19 hós fiam 5-6 körül kel reggel, este 8 fél 9 felé alszik el. Ő szokott megébereni is éjjel, van hogy többször, ritkább hogy egyszer sem. Semmilyen módszerrel nem sikerült kitolni a reggeli ébredést. Hát ez van:)

2010. jan. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mindegyikőtöknek köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 14. 13:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!