Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Beadassam az...

Mit tegyek? Beadassam az agyhártyagyulladás elleni védőoltást, vagy sem? És mennyiből áll?

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En beadatam.Nem is volt kerdes ugyanis a dadusom agyhartagyulladasba halt meg es kisertett az emleke.

Ket szurit kapott az egyiket 2 a masikat 4 honaposan.

Ugy is kellett menni a kotelezore igy az egyik szurit egyik combjaba a masikat a masikba kapta.

Kicsi hoemelkedese lett amugy semmi kulonos.

En nem radumalni akarlak de szerintem adasd be a babadnak.

Ezt persze neked kell eldontened.

Udv:

6,5 honapos baba anyukaja

2010. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a pneumococcusra gondolsz? Prevenar? szerintem igen, mert ez egy súlyos betegség és ha elkapja akkor belehalhat vagy maradandó károsodása lehet. És ezek a bacik az orrban bentz vannak és bármikor áttörhetik az orrnyálkahártyát és eljuthatnak a tüdőbe, agyba stb. Legalábbis így olvastam valahol. Persze nem túl gyakori betegség, de biztos nem véletlen, hogy ingyenes az oltás.
2010. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én beadattam a kisfiamnak,a háziorvosunk nagyon ajánlotta. Az elsőt 2 hónaposan a másodikat 4 hónaposan kapta meg. Szerintem adasd be a babádnak.
2010. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A 22,45-ösnek igaza van a bacik ott vannak .Nálunk meg se kérdezik automatikusan adják , de ha nem igy lenne is beadattam volna :). Mi múlt hét csütörtökön kaptuk a másodikat.
2010. jan. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Elnézést a késői kommentért...A Pneumococcust megkapta,már csak egy van vissza,én egy másik agyhártyagy.ellenire gondoltam,ez talán a Meningococcus?Mert ezen kívűl még a kullancs elleni is van...Hú,kicsit zavaros,de ezen kívül amit megkap,adassak még be annyi mindenre rá akar beszélni a doki,de én kicsit sokallom "egyszerre".Mit csináljak?
2010. jan. 15. 21:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Beadattad a védőoltást? A lányom márciusban lesz 2 éves és tegnap mondta a doktornő, hogy javasolja az agyharátyaellenit bedatni.

2010. febr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a meningococcust javasolták nekem is, de mi még nemjutottunk el rá. mi még bárányhimlő ellen vagyunk oltvA
2010. febr. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Tegnap beadattuk a védőoltást a Meningitec-et.Ez egyszeri,többet ebből nem kell kapnia.Majd jövő hónapban visszük a kötelezőre.
2010. febr. 11. 13:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!