Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok nekem, hogy mikor,...

Leírnátok nekem, hogy mikor, mennyit és mit eszik 15-16 hónapos gyermeketek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 15,5 hónapos. 1 évesen már voltunk kivizsgáláson, mert alig hízott. Akkor minden eredménye tökéletes volt. Most úgy néz ki, hogy megint vár ránk egy kivizsgálás, mert fogyott. 2 hét alatt 20 dekát. Már nem tudom mit csináljak. Szerintem eszik rendesen, de mégis problémás a súlya.

Amúgy egy eleven, okos, értelmes, nagyon ügyes kisfickó. 9650 gramm és 81 centi. Mindenki azt mondja rá, hogy nagyon formás kisgyerek, én mégis nagyon aggódom érte.

Nagyon szépen köszönöm!!!


2010. jan. 13. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:

mennyit eszik? úgy értem, milyen mennyiségeket?

a kivizsgálás nem árt, nyugodj meg, lehet valami apró fertőzése is, és attól fogyott. vagy beteg volt?

az enyém pont ma 16 hónapos, 9500 g :)))

keveset eszik nagyon, mégis hízogat.

reggeli: 180 ml tápszer

ebéd: max. 190 g főzelék(turmixolt), de inkább kevesebb

uzsonna 1: kis alma, vagy egy fél kivi, vagy fél üveg gyümölcsös bébiétel, vagy pár falat banán

uzsonna 2: kb. 100 g krémtúró vagy tejbegríz vagy joghurt vagy babapuding

este 340 ml tápszer, esetleg csipeget valami kenyeret, de az semmi


na ugye, hogy a Tiéd többet eszik?:)))))

2010. jan. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, ennél azért többet eszik! És mégsem hízik!?

Ő reggel iszik egy pohár tejet, aztán eszik 1/2 szelet kenyeret szalámival vagy sajttal vagy valamivel.

Tízóraira eszik vagy egy joghurtot, vagy krémtúrót, vagy gyümölcsöt, mikor mit szeretne, és bevág 2-4 kekszet is.

Ebédre azt eszik amit mi, szerintem pont eleget. Levest és másodikat is.

Uzsonnára kap gyümölcsöt túróval, vagy keksszel, pudingot, mikor mit.

Vacsora 1-2 egész szelet kenyérből szendvics, vagy virsli, vagy tojás, bundáskenyér.

Lefekvés előtt még szopik.

Mondja meg nekem valaki, akkor miért nem hízik???!!!

2010. jan. 14. 14:57
 3/5 anonim ***** válasza:

nyugodj meg, mert a Te babaád rengeteget eszik!!!!!

tökéletes!

csináld végig a vizsglatokat, és akkor megnyugszol, hogy nincs semmi baja. biztos sokat mozog, és gyors az anyacseréje :)))) ne aggódj! :)))))

2010. jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lányom is kb ennyit eszik, a 18 hós vizsgálaton volt 9960 gr és 81 centi, tehát nálatok sincs semmibaj, főleg ha jókedvü, vidám.

Gasztroenterológusnál voltatok?Lehet az emésztésével van valami gond, gyorsabb, vagy lassabb, mint kéne. Széklete rendben? Lányomnak napi 2 adag van, normál állagban. Iszik eleget?

Javaslom , inkább keresseteg egy jó magándokit, s találjátok meg az okát, ne úgy, mint nálam, hogy csak 18 évesen derült ki mi a baj...

2010. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Még nem voltunk sehol, csak a gyerekorvos látta.

Vidám, mosolygós, életerős, örökmozgó kisfiú. Mióta megtanult menni (10,5 hónapos volt) nincs megállás. Egész nap jön-megy.

Általában minden nap kakil, de többször előfordul, hogy csak 2 naponta, de akkor hatalmas csomagot csinál nekem. Ebből lehet valamire következtetni?

2010. jan. 15. 22:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!