Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kit választanátok a helyemben...

Kit választanátok a helyemben keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Bátyáméknál két gyerek van.Az egyiknek a férjemmel mi vagyunk a keresztszülei.Férjemnek van egy húga, de neki sem gyereke, sem vőlegénye nincs.

Mivel nekünk lányunk van, ezért a férjem húgát kéne keresztanyának a bátyámat keresztapának?Vagy a bátyámat válasszam a feleségével?Te jó ég!Hogyan illik mostanság?

Nem szeretném, hogy valaki megsértődjön, mert nálunk mindenki nehéz eset ilyen téren.


2010. jan. 13. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:

a férjem nővérének 2 fia van: a nagyobbiknak mi lettünk a keresztszülei, a kisebbiknek meg a sógorom nővére, tehát mindkét szülő részéről 1-1).


a nagyobbik gyerkőcnél mi "visszahívtuk" őket, mert úgy illik állítólag. a kisebbiknek meg az én családomból választottunk, bár nincs tesóm, így az unokanővéremék lettek felkérve. ha lesz 3. babónk egyszer, akkor neki a legjobb barátinkat fogjuk felkérni.

2010. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk több keresztanya és keresztapa szokás. A lányomnak van 3 keresztanyja, 1 keresztapja és egy tiszteletbeli keresztapja (férjem öccse nincs megkeresztelkedve, így hivatalosan nem keresztapa, de ott állt a többiek mellett és az emléklapra is felvezette a lelkészünk - evangélikusak vagyunk egyébként) Anyukámnak 20 keresztszülője van, mondjuk ez ma extrémnek hangzik, de régen így biztosították be, hogy ha történik a szülőkkel valami, akkor legyen aki gondoskodik a gyerekekről.

Szóval arra akarok kilyukadni, hogy szerintem kérjétek fel nyugodtan a bátyádat+feleségét és a férjed húgát is, már ha nektek nem gond...

2010. jan. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Utolsó!Van ilyen?Nem is tudtam.Köszönöm!
2010. jan. 13. 17:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát, legalábbis nálunk lehetséges az ilyen. Nekem is van 4 (házas)pár keresztszülőm, azaz 4 keresztanyám és 4 keresztapám van. Szerintem kérdezz a lelkészeteknél/papotoknál (nem írtad milyen vallásúak vagytok, sajnos azt nem tudom, h a katolikusoknál h működik), hogy nálatok lehetséges-e a több keresztszülő.
2010. jan. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi így tettünk: férjem bátyjának két fia van, a nagyobbiknak a férjem a keresztapja. Nekem egy öcsém van, még nincs gyerek. A mi fiunknak a férjem bátyjának a kisebbik fiát kértük fel. Először eldöntöttük melyik család, a férjeménél maradtunk. Aztán ott ugye a bátyját kellett volna, de mi úgy voltunk vele, hogy inkább az egyik gyerek, hogy korban közelebb legyen. A két gyerek közül meg úgy döntöttünk, hogy amelyik többet foglalkozott a fiammal, azt választottuk.

Az én családom még hangot ugyan nem adott neki, de tutira nem tetszik nekik, hogy nem az öcsém lett. Viszont az öcsém 4 hónapos koráig a fiamat a kezébe sem vette. Ráadásul nagyon messze is laknak tőlünk. Egyszerűen el sem tudtam volna képzelni az Öcsémet, mint aki foglalkozna a keresztfiával..., szóval nekem könnyű volt a döntés a fiam érdekeit szem előtt tartva.

2010. jan. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát a férjem hugicája sem foglalkozik a lányommal.Nagyon nem rajongok érte, hogy ő legyen.De akkor tuti a sértődés.
2010. jan. 13. 18:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem van egy fiam és még nem volt keresztelő de a következőt beszéltük meg a párommal.

Nekem van bátyám akinek van élettársa neki pedig nővére szintén élettárssal.

Így azt gondoltuk mindenképp maradjon családban mert az élettárs változhat a rokonság nem,tehát a bátyám keresztapa lesz a nővére pedig keresztanya,mindkét családból lesz így valaki.Meg hát valamilyen szintem az élettársak is elmondhatják majd magukról hogy keresztszülők mert hát miért is ne én nem bánom.

2010. jan. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jól kitaláltátok:)
2010. jan. 13. 20:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte ugyanez a felállás mint nálatok. Én is sokat vacilláltam mire eldöntöttük hogy a bátyám legyen a keresztapa és a párom huga meg a keresztanya, mert igy is lehet. Fő hogy ne sértődjön meg senki. De végül a párom huga magától visszalépett, igy végre megoldódott ez a bonyolult helyzet.
2010. jan. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hú, de jó Neked!Megkönnyítette a dolgod.
2010. jan. 14. 07:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!