Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még valaki a fiamon...

Van még valaki a fiamon kívül, aki nem tűri az orrszívó porszívót?

Figyelt kérdés

Egyik fajtát sem, de gyakorlatilag semmit, amivel az arcánál babrálok, nemhogy az orrlyukában.

Ilyenkor mi a teendő?

Vagy lehet később majd hagyja? Fél éves lesz.


2010. jan. 13. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy van olyan gyerek aki ezt bírná. Most 6 éves a fiam,néha ha nagyon sok vagy sűrű a váladék még kiszívom. Kb. Fél éve jutottunk el odáig, hogy nem kell már lefogni. Addig meg két emberes.
2010. jan. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nemsokára kitör ezen is a veszekedés, de én négy gyereket felneveltem porszivózás nélkül. Nem Magyarorzságon élek, hanem nyugaton, és itt ezért igencsak megbüntetnének ha eszébe jutna valakinek porszivóval tisztitani egy gyerek orrát. Ezzel csak tönkremegy az orrnyálkahártyája (aminek a lelkiismeretlenebb orvosok örülnek, mert sok betegük lesz). Ha nagyon el van dugulva az orra, akkor párásitsd a szobalevegöt, az lazitja, ha meg végképp nem akar használni,akkor kérj orcseppet - itt nálunk csak fiziológiai sóoldatot adnak, mert az a természetes orrváladékhoz nagyon közel áll és nem árt a nyálkahártyáknak.
2010. jan. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Miért megy tönkre az orrnyálkahártyája? azért az nem úgy van kialakítva, hogy felsértse az orrát. szerintem. Eddig még ilyenről nem is hallottam... Egyébként ha így van akkor is, mint minden esetben, mérlegelni kell. Mivel egy babának hiába adsz orrcseppet, sóoldatot, ha tele van az orra váladékkal az csak feloldja, de ettől a baba még nem tudja kifújni, ami meg magától kifolyik az édeskevés. Szóval vagy bevállal az ember egy esetleges orrnyálkahártya sérülést, vagy kockáztatja az arcüreg-fül stb gyulladásokat, amik szerintem sokkal súlyosabbak.

Ja a kérdésre válaszolva, az én fiam is utálja, de szerintem fontosabb hogy ki legyen tisztítva az orra, úgyhogy lefogjuk és kiporszívózzuk...:(

2010. jan. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért, szerinted melyik baba szereti? Én csak olyat ismerek, aki üvölt, ha szívják-ez van. Le kell fogni és ki kell szívni, ha nem akarod fülészetre vinni,,,,
2010. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Szerintem az a ritka aki elviseli! Nálunk még elég szerencsés a helyzet. Vagy egy tökéletes lefogási módszerem, ha mégis nagyon hisztizne.

Remélem sikerül érthetően leírnom: Leülsz kis terpeszbe és a gyerek fejel van feléd fordítva, a kezei meg a lábad alatt.

Meg sem tud mozdulni és nagyon gyorsan végzel!

2010. jan. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a neten körülnézek, még fül-orr-gégészek között sincs egyetértés abban, hogy kell/szabad-e orrszívózni a kisgyerekeket, az viszont tény (legalábbis velem tényként közölték), hogy pici korban a homloküreg nem gyulladhat be, mert az csak 4-5 éves korban fejlődik ki, az arcüreg pedig párhónapos korban borsónyi méretű, ami amúgy is begyullad minden náthánál.


Eddig egyszer, kb 3-hónapos korában volt náthás nagyon a babánk; egyedül, de még ketten sem tudtuk úgy lefogni, hogy valamit ki lehessen szippantani az orrából. Ismerős fül-orr-gégész azt mondta, hogy ha csak szörcsög, csak csepegtessek/fújjak bele pl Stérimart, ha nagyon be van dugulva, csak akkor orrszívózzam, mert különben megduzzad a nyálkahártya, és utána már amiatt lesz nehéz a gyereknek levegőt venni. Ajánlotta még erős dugulásra a Nasivin orrcseppet, de ezt nem mertem a gyereknek adni, mert a mellékhatások közt kb a halálon kívül minden fel volt sorolva.

2010. jan. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hat, ugy tunik az en fiacskam az egyetlen, aki hagyja magat. Na persze fintorog, meg forgatja a fejet (forgatna, ha tudna), de nem sir, sem kozben, sem utana. Anyos fajta, nem kenyes gyerek. :-)
2010. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi ugy csináljuk ahogy előttem, már egy hozzá szóló leírta,na de itt van részletesebben :-)


Ülj le terpesz ülésbe,fektesd a hátára a babád ugy,hogy a feje legyen hozzád közelebb,vagyis ott legyen ahonnan "kibujt" :-) a kezeit tedd a combod alá,a lábaival ha kapálózik talán nem olyan nagy baj,de ha mégis zavarna akkor kérj meg valakit,pl apát hogy fogja meg,és így szabad a két kezed lehet porszívózni az orrát.A fejét nem tudja elfordítani mert a két combod között van,és finoman tartja,a kezeivel sem tud így hadonászni,ellenkezni mert ugye a combod alatt van.

Mióta így csinálom,pillanatok alatt végzünk,nincs sírás,esetleg egy pici,na de előtte mindig üvöltött.Tökéletesen ki tudom szívatni ebben a pózban,előtte meg csak nagyjából sikerült.

Próbáld ki remélem érthetően írtam le.

12 hós fiam van,már nagyon rég ez a módszerünk,és mikor látja hogy készítem elő az orrszívót és porszívót,jön hozzám,és nem fél.

Sok sikert!Remélem tudtam segíteni.

2010. jan. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam simán hagyja, sőtt volt, hogy Ő maga hozta a porszívó orrszívót, hogy szippantsam ki neki a taknyot. Olyan is előfordult, hogy amikor bekapcsoltam a porszívót a gyerek kezébe volt az orrszívó és már tolta is az orrába. Úgy kaptam el tőle, nehogy mélyebbre tolja a kelleténél.

Nekem azt is mondták, hogy ha esetleg a takony lefolyik a gyomrába akkor még gyomorhurutot is kaphat.

Amikor nem beteg akkor is játszik az orrszívóval.

2010. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi baja lenne a nyálkahártyának, teljesen ugyanaz történik, mint mikor a nagyobb gyerek kifújja magának, semmivel se másabb dolog. Én még ilyet nem is hallottam soha, hogy ebből bárkinek bármi baja lett volna...

És előtte mi itt Magyarországon is fiziológiás sóoldatot használunk természetesen.

Én párásítok folyamatosan, fújok az orrába, utána orrcseppet használok és reggelre a teljes orrjáratot keresztben beszáradt takony borítja (bocs...), egy csepp levegő azon át nem megy.

2010. jan. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!