Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy 12 órát kibír...

Lehet, hogy 12 órát kibír étkezés nélkül? Nem teszek rosszat, ha elhagyom az etetést?

Figyelt kérdés
11 hós kisfiam először 19-kor eszik tápszert, utána 23-kor még etettem (eddig). Most nem fogadja el és reggel 6.30-ig alszik. Lehetséges, hogy nem igényli a késő esti etetést? Így, ha erről lemondana, napi 2-2,5 dl tápszert kapna. Valahol azt olvastam, hogy 1 éves korig napi 500 ml tápszert kell neki adni.
2010. jan. 12. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 5 hetesen átaludt 11 órát éjszaka. Nem keltettem fel. Most 11 hónapos, és reggelire, vacsorára kizárólag tápszert kap. Összesen majdnem 600ml-t, azaz most az estibe már kap kis tehéntejet. Lassan elhagyjuk.


Ha éhes, felébred, ne aggódj.

2010. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
11 hónaposan? Viccelsz? 11 hetesen is simán aludt mindegyik gyerkem 12 órát, egy se halt éhen, ne aggódj, nem buták. Ha éhes, fel fog kelni és észre fogod venni rajta, ne aggódj! :-)
2010. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az enyém is kb 4-5 hetesen már aludt egész éjjel.A korházba azt mondták fel kell kelteni etetni 3 óránként ,nem voltam bolond hagytam aludni.Mikor éhes felkel.
2010. jan. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze,miért ne lehetne?Ő már "nagy",inkább ne szoktasd rá,a késő esti etetésre,pláne ha nem igényli.Ha tudod (és megnyugtat téged)told ki 8-ra az etetést.Én éjjel sem adnék,hiába kel fel.A lányom f9 kor vacsizik és reggel f10 körül reggelizik(f9-9 körül kel),most 14 hónapos,de 11 hónaposan is ugyanez volt.

A fél liternek nem muszáj tápszernek lenni,kb.fél liter tejalapú terméket "kell" ennie naponta pl.joghurt,túró,tejpép,sajt,stb.én ilyenkor már simán adtam tejfölt a fözijébe.

2010. jan. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

jesszus, minek etetsz éjjel ilyen nagy babát?! már majdnem 1 éves!

adj neki reggel és este tápszert, és akkor meglesz a kb. 500 ml, mert az tényleg fontos.

de ha nincs meg, akkor egészítsd ki joghurttal, sajttal, túróval, tejpéppel....

2010. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy alszik! Ha éhes, majd szól ne félj!

Jaj de irigylem azokat az anyukákat akiknek ilyen korán átaludta a babájuk az éjszakát!!! Ilyen van??? Legközelebb én is ilyen babát "rendelek" :)))))

2010. jan. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az én fiam reggel már nem fogadja el a tápszert, 5 hós kora óta tejpépet kap.

Hát ő eddig felkelt éjjel enni, bár egyből visszaaludt, nem lett volna elég neki a víz, az tuti. Egy húzásból megeszi a 200 ml-t... Amúgy ő 19-től reggel 6-7-ig alszik, avval nincs gond, csak késő este még eszik.

2010. jan. 13. 09:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek 6 hónaposak és ezt várom már, mikor hagyhatom el végre a esti 10 órási etetést. Ha nem etetem meg őket, akkor felkelnének éjfél 1 óra körül, úgyhogy szerintem örülj, hogy végre eljött ennek is az ideje. Én irigykedem azokra, akiknek nem kell már ilyenkor etetni, se éjszaka és végigaludják a babáik az éjszakákat (vagy csak cumi miatt kelnek fel, esetleg mert szomjasak, de az enyémek éhesek mé gmindig!)
2010. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!