Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem köpi ki a baba a ROTA...

Nem köpi ki a baba a ROTA elleni oltást? Biztosabb orvossal beadatni? A 4. hónapos oltással mehet egy időben?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nem köpte ki, szépen lenyelte.Szerintem mindenképpen orvossal kell beadatni.Nálunk az orvos adta be és nagyon lassan nyomta bele a szájába, hogy biztosan lenyelje.Evés előtt kellett vinni a gyereket, így tuti , hogy lenyeli, mivel éhes.
2010. jan. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még ha neked is kell kiváltani, a beadása orvos dolga. Hiszen nem úgy van, hogy csak beadod, lenyeli és kész..ott adminisztrálni is kell, hogy pontosan mikor, milyen számú vakcinát kapott a baba. Ezeket be kell vezetni a kiskönyvbe, az orvosnak alá kell írnia, le kell pecsételnie, hogy igazolja a beadást. Egyébként nem köpik ki. Régen volt a Sabin csepp, azt se köpték ki a babák :)
2010. jan. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak orvos adhatja be! Minden oltás előidézhet egy bizonyos sokkot (a nevét nem tudom sajnos) ami azonnali orvosi segítség nélkül halálos. Még akkor is megeshet ez ha már kapott abból a bizonyos oltásból és nem volt semmi gond. Persze nagyon ritka de sose lehet tudni. Nem csak a szuri miatt kell az orvos a többi oltásnál sem.

Egyébként nem köpi ki mert finom, édes, szeretik a babák de ehhez is kell a gyakorlott kéz.

2010. jan. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Kimaradt, hogy persze mehet a 4 hós oltással együtt.

2010. jan. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sógornőm fia kiköpte, pedig doki adta be neki. Egyszerűen olyan korában volt, hogy mindent kiköpött. Így nekik ugrott a második 17ezer. De ez csak 1 eset, láthatod, hogy másnak nem köpte ki. Ő már akkor 5,5 hónapos volt.
2010. jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi most adattuk be a harmadik hónap végén az oltásokkal együtt. Az orvos adta be neki nagyon lassan. Szépen lenyelte. Semmi mellékhatása nem volt. Egyébként csak orvos adhatja be, ez van a használati utasításban is.

2010. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az előző válaszoló vagyok. Nekünk még azt tanácsolták, hogy ne szopizás után vigyük. Mert akkor gyakoribb hogy visszabukja.
2010. jan. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A második válaszoló ugyanazt írta, amit én is akartam. Nekünk már a hűtőben van a ROTA vakcina és várja a 3-ik hónapos oltást és a doktorbácsit.

12 hetes kislány anyukája

2010. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!