Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki olyan aggódós az...

Mindenki olyan aggódós az első gyereknél, mint én?

Figyelt kérdés

Állandóan figyelem a lányomat, hogy azt csinálja amit már kell neki. Mindig idegeskedem, ha adott héten még nem produkálja azt,ami a nagykönyvben meg van írva.Az Apját már az őrületbe kergetem.

Mit tudnék tenni, hogy megnyugodjak?


2010. jan. 11. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Mit tudnál tenni?

Ne gondolj ilyenekre, mert ,ha valami nincs rendben azt úgyis észre veszed, ha nem nagyítóval nézed a gyermeked!

2010. jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igen első gyerekes betegség.mondanám,hogy elmúlik de nem.csak enyhülni fog.én azt csináltam,hogy kerestem magamnak egy olyan személyt akiben maximálisan megbíztam,nekem ez a védőnőnk volt.őt hívhattam bármikor,este,reggel,mindig.ő pontosan tudta hogy kezeljen,és ha ő azt mondta nyugi akkor az is voltam.

Próbálj meg gyönyörködni a babádban,olyan hamar megnőnek ám,és nem jó ha csak az aggódásra emlékszel.Nem olyan törékenyek,nem olyan elesettek,nem olyan buták ám ezek a gyerekek,igazi kis túlélők,kis harcosok.és minden nap tele vannak ujj csodával.ezekre figyelj,és örülj neki.

2010. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! én nem voltam, hála az égnek. Persze, érdekelt, hogy kb. mikor mit illik csinálnia, de nem izgultam, ha nem napra pontosan csinálta. Mondjuk akkor nem volt internet, így csak a könyvekre hagyatkozhattam, amelyek mindegyike mást írt. Ja! Mivel óvónőnek tanultam, így azért pszichó.ból tanultuk a csecsemő fejlődésének a lépéseit, így tudtam, hogy mi a helyzet. azt is tudtam, ogy a babák nem működnek óramű pontossággal, így nem stresszeltem fölöslegesen. Szerintem hagyd a fenébe a "nagy könyvet" és próbáld meg élvezni azt, hogy ott a babád, hogy éppen mivel lep meg. Ez mindkettőtök (sőt! hármótok) érdeke. A babádnak egy nyugodt, derűs anyukára van szüksége és nem egy kimerült, feszült anyára. a férjednek meg egy nyugodt babára és egy boldog feleségre...
2010. jan. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én mondjuk ezen nem aggódom,már rájöttem,hogy a gyerekek nem mindig a nagykönyv szerint fejlődnek.
2010. jan. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Dobd ki a "nagykönyvet" :D

Persze, érthető, hogy aggódsz, de azért nem szabad túlzásokba esni. Ha nem napra pontosan csinálja azt, ami le van írva, attól még nem dől össze a világ.

Figyelgesd, beszélj neki sokat, foglalkozz vele, és meglátod, úgy fejlődik, ahogy kell. De tényleg ne bújd a könyveket, mert az csak általánosít, és nincs 2 egyforma gyerek.

Pl. iker unokatesóim, az egyik lány, a másik fiú. A lány már 10 hónaposan érthetően beszélt, de csak 1 éves kora után indult el, a fiú még 2 évesen is csak gügyögött, alig értettük, hogy mit mond, de ő már 1 éves kora előtt ment, sőt szaladt. Ma már mindkettő egészséges 18éves.


Épp ma fürdés előtt mondtam az én "nagy" 3,5 hós fiamnak, mikor nem tudtam ráadni a pizsit, amit apa vett neki 1 hónapja (pedig direkt 1 számmal nagyobbat vett), hogy "Úristen, milyen nagyot nőttél! Már kész kis pasi vagy!" És egy jót röhögött rajtam. :D Olyan gyorsan nőnek, hogy észre sem veszed, csak a kinőtt rucikon...

2010. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Bocsi, fürdés utánt akartam írni, hiszen fürdés előtt nem adok rá pizsit. Huuuh, kicsit fáradt vagyok. :D
2010. jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
szia!Ezen a téren nem vagyok aggódós,sőt nem szeretem hasonlitgatni a gyerekeimet másokéhoz hogy mit tud már és mit nem.Minden gyerek a maga ütemében fejlődik,felesleges a nagykönyvben megírtak miatt aggódni.Viszont a harmadik gyereknél ugyanugy tudok aggódni pl egy betegség,vagy egy félrenyelés vagy egy pötty miatt mint az első kettőnél.
2010. jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Tudom, hogy ez nem normális.

Talán ehhez az is hozzá tartozik, hogy a terhességem utolsó 3 hete nem volt túl boldognak mondható.Be kellett feküdnöm, mert az ultrahang szerint a kislányom nem jó ütemben fejlődött.Az orvosok a méretek alapján azt mondták, hogy talán lesz 2500g.Annyit tudtak mondani,hogy több mint valószínű le kell vinni a korára. Ez valami szörnyű volt. Aztán spontán, 40. hétre megindult a szülés és 4 óra alatt meglett a Manócskám.Emlékszem az volt az első kérdésem hány kiló: 3360g és 51 cm lett.Tökéletes szép baba. Sosem felejtem el azt az érzést.


Köszönöm a válaszokat!!!!!!!

2010. jan. 11. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!