Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvárható egy anyóstól a...

Elvárható egy anyóstól a segítség?

Figyelt kérdés
Egy városban lakunk és eszébe nem jut, hogy kicsit besegítsen, eljöjjön. Fél éves a fiam, alig voltak még nálunk. Mindig azt várja, mi menjünk, annyira kényelmes, és ha nem az ő elképzelései szerint történnek a dolgok, megsértődik. Nyugdíjas és ráadásul makk egészséges, teljesen ráérne és sokkal egyszerűbb neki közlekedni, mint nekem babakocsival buszozni. És van autójuk is. Ráadásul tudja milyen eleven a fiam, alig lehet mellette valamit is csinálni, minden percemet leköti. Anyukámék sajnos messze laknak, de ők ennek ellenére már többször voltak nálunk, mint anyósomék. Nagyon ki vagyok rá akadva. Elmondtam neki a véleményem és ő persze vérig sértődött. Pedig azt nem is mondtam, hogy jól esne a segítség, csak hogy miért nem jön gyakrabban, hiszen még alig volt, mióta az unokája megszületett.
2010. jan. 11. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ezen kár bosszankodni, nem fogod tudni megváltoztatni.

neki nem annyira fontos az unokája, mint a te szüleidnek.

2010. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a legtöbb anyukával így van, hogy a lányos nagyi jobban ragaszkodik az unokához mint az anyós.
2010. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Abszolút..lenne..

Nekem anyám ilyen.

Otthagyott (sokadszor) két kisgyerekkel, pont császáros szülés után, tudván, hogy semmi segítségem.

no comment. (unokáit azóta nem is látta!ha rajtam múlik, ezek után nem is fogja.)

Részvétem.

Ezen túl kell lépni. Örülj, hogy a szüleid nem olyanok.

Ja, és ha ilyen típus, képzeld mit segítene. Szerintem hátráltatna, inkább még őt is kiszolgálhatnád.

2010. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Hidd el, az még idegesítőbb, ha ráér, nyugdíjas, egyedül él, jön mint a távirat állandóan, és nem, hogy nem segít, de megkérdezi, hogy mit főztél, aztán ha már megkérdezte, megkínálod, megeszi a kaját, aztán szarik a gyerekkel még játszani is, kb. két percig köti le a saját unokája, inkább elpletykálja a házban lakók magánéleti dolgait, holott Te leszarod az idegenek baját, aztán elvonul, és otthagy a mosogatnivalóddal, amit aztán vagy elmosogatsz, amíg vonyít bent a szobában egyedül a gyerek, vagy meghagyod estére, amikor nagy nehezen elalszik a csöppség, és már hulla fáradt vagy, de muszáj nekiállnod a mosogatásnak még...


Ugye mennyivel jobb, ha nem is jön?

:-D

2010. jan. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

Miért lenne az? Nem neki szülted a gyereket. Neki a saját gyerekét kötelessége felnevelni, vagyis kötelessége volt. És hát valahogy csak ment az is, ha már hozzámentél az ő neveltjéhez...

Persze jól esne, de ezt nem lehet elvárni és nem gonosz akinek más elképzelése van. Most ő mást akar csinálni ha már felnelt egy vagy több gyereket. Az ujdonsült szülőknek illik elfogadni, hogy másoknak nem az ő gyerekük a világ közepe.

Természetesen nektek nem kell ugrálni amikor ő akarja. Akkor mentek amikor olyan kedvetek van és ő is ráér. Ha meg nem akarok akkor nem mentek. De neki sem kötelessége semmi ilyesmi.

2010. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Már vártam egy ilyen antiszociális választ mint az előző.

Te is pont ilyen sz@r anyós leszel, mint akiről a kérdező ír. Az egy dolog hogy már felnevelte a sajátjait, de azért régebben szokás volt hogy az újdonsült anyukáknak segítettek a szülők, de az már egy rég letűnt világ, ahol az emberek nem utálták egymást és megpróbáltak a rokonaiknak segíteni. Most az van, hogy tök egyedül vagy a világban, és senkire nem számíthatsz. Sokszor gondolkozom azon, hogy majd bocsánatot kérek a gyerekemtől, hogy egy ilyen világba, ilyen emberek között vagyok kénytelen felnevelni.

Ja az előzőnek még annyit, hogy szégyelld magad!

2010. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%

Már elnézést, de azért mert régen úgy volt, attól még nem kötelező most is úgy csinálni! Azért mert valaki a legdolgozott élete után mást akar tenni mint gyereket pesztrálni megint, még nem gonosz! Nektek mindennel bajtok van! Ha az anyós meg mer szólalni akkor mit szól bele, ha meg éli az életét akkor meg az a baj! Döntsétek már el, hogy mit akartok!

Szerintem nem te fogod megmondani hogy mi a helyes viselkedésmód! Ha segít, meg kell köszönni, ha meg nem akkor nem. NEM kötelessége.

2010. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%

Én is mondhatám, hogy régebben nem parancsolgattak az anyós házában (mert ugye úgy szültek gyereket, hogy még egy albérletük sincs), régen nem tiltoták el tőle a gyereket, régen nem parancsolták meg az anyósnak hogy dobja ki a kutyáját- macskáját mert a Kiskirálynak nem fog jót tenni, régen tisztelték az öregebbet, és nem uralkodtak rajtuk, régen elfogadták a tanácsukat, régen nem ragaszkodtak a gyerekhez betegesen, régen természetes volt szülni és nem egy nagy szám, és a gyerek is természetes volt nem egy csoda, régen a nők ki tudták nyitni a szájukat és nem kérdezgettek itt olyanokat hogy "hogyan mondjam meg anyámnak, hogy mondani akarok neki valamit" -.-"...

Ha egyszer anyós leszek akkor én tuti nem fogok beleszólni semmibe. Ha kell valami és én épp ráérek akkor segítek, ha meg nem érek rá vagy nincs kedvem akkor nem. Ez nem kötelező. Élni fogom az életem tisztességes munka után.

2010. jan. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Bocs nem akartam veled kesztyűt húzni, te vagy a kutyás, már rájöttem, úgyhogy veled nem állok le vitázni. csak azt nem értem mit keresel már megint a babás oldalon. Menj a dögeidhez!
2010. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
A stílusod téged minősít, azon legyél hogy a gyereked is megtítsd rá! Ártatlan állatokat ócsárolni azt tudsz, mert neked szabad ha az igazság fáj! Nekem is van anyóson és nem várom el hogy segítsen házat építeni, berendezkedni ápolni engem vagy a párom! Ha akarok valamit akkor ki merem nyitni a számat, és nem halok bele ha azt monjda 'nem'...
2010. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!