Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák, akik sokat...

Azok az anyukák, akik sokat vannak egyedül a babával, nem érzitek, hogy valamiben hiányt szenved a kicsi?

Figyelt kérdés
A fiam 17 hónapos. Az apukája nagyon sokat dolgozik, (késő estig) sokat vagyunk egyedül. Az én fiam még nem beszél, csak halandzsázik. Félek ez annak tudható be hogy nem hall annyi beszédet. A szomszéd gyerek, hasonló korú már elég sok szót mond. Hiába ismételgetem a könyvben lévő tárgyakat, nem érdekli. Ti hogy vagytok ezzel?
2010. jan. 11. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne hasonlítgasd soha a másik gyerekhez a sajátodat! Ez csak egy jó tanács. Minden gyerek az egyéni tempójában fejlődik, már ha hagyják. Lehet, hogy a szomszédé már beszél, de a tiédnek esetleg a mozgásfejlődése gyorsabb vagy épp másban ügyes. Az, hogy egy kisgyerek mikor kezd beszélni, teljesen egyéni. Attól is függ pl. hogy a szülők mikor kezdtek anno. A gyerekek utánzás alapján tanulnak. Gondolom a te kisfiad is rengeteg dolgot megért már. Ha így van, várj türelemmel, majd ha itt az ideje, ő is fog beszélni. 2-2,5 éves korig meg nincs miért aggódnod, a fiúk általában később kezdenek beszélni. Gondolom, te sokat beszélsz hozzá és az elég. Mindig mondd el, hogy éppen mint csinálsz, csináltok. A mesekönyv nézegetés is jó, de nem ez a legfontosabb, hanem az élő, szituációkhoz kötött beszéd.
2010. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként én is általában egyedül voltam egész nap a gyerekeimmel. Az egyik már 14 hónaposan beszélt (lány), a másik meg 2 évesen (fiú). Most a picivel vagyok itthon, ő 16 hónapos és most kezd beszélni, azaz mond értelmes szavakat is, de a halandzsa a több.
2010. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is többnyire egyedül vagyok a fiammal. Ő most 20 hónapos és gyakran gondolom, hogy kevés neki a társaságom, főleg mikor nyűgös. Gondolom, unja magát, mégiscsak izgalmasabb lenne ha többen lennének körülötte. Viszont nem gondolom, hogy emiatt elmaradna a fejlődésben. Sőt, az én fiam már rengeteget beszél, szépen,kis mondatokban is akár és értelmesen válaszolgat ha kérdezem. Pedig csak én vagyok vele és azt sem mondanám, hogy olyan rengeteget dumálnék hozzá. Eleinte legalábbis nem sokat, nekem picit nehéz volt úgy magyarázni neki egész nap, hogy ő nem beszél, nem is ért. Mióta látom, hogy érti amit mondok és ő is kommunikál, azóta persze többet jár nekem is a szám.

De szerintem is, ez inkább alkati kérdés, van, aki előbb kezdi, van, aki később. 2 éves korig ne aggódj. Barátnőm fia ugyanannyi idős, mint az enyém, de kb 4-5 szavas a szókincse.

A könyveket azért mutogasd csak neki, és beszélj hozzá, mert 17 hósan már biztosan ért, és nagyon sokat tanul úgy is, ha közben nem beszél.

2010. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat olvasunk. Remélem előbb-utóbb beszélünk.
2010. jan. 12. 10:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!