Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan folytassam a hozzátáplá...

Hogyan folytassam a hozzátáplálást? 4 hónapos tápszeres babámnak eddig csak az alma ízlett.

Figyelt kérdés
Kóstolt krumplit, répát, barackot, nem kellett neki. Lehet, hogy még idegen neki? Mit csináljak? Kóstoltassam a többi lehetségest (tök, cékla, gesztenye) vagy egyen csak almát?
2010. jan. 11. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, pár hónapja én is ugyan ebben a cipőben jártam, és feltettem egy hasonló kérdést. Sokan azt írták vissza, hogy hagyjak egy hetes szünetet, és úgy próbáljam meg újra. És igazuk lett. 2 hétig újra csak tápszert kapott, aztán elkezdtünk megint kóstolgatni, akkor már több mindent elfogadott. Aztán így tovább...

Ha most pár hétig újra csak tápit kap, nem marad le semmiről.

Mi 8 hónaposak leszünk, de még mindig nem eszik meg mindent. majd annak is eljön az ideje.

2010. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én tápszerrel kevertem neki a répát, krumplit az elején, és az sem gond, ha híg és főzelékes cumiból kapja, lehet hogy a kanál miatt nem kéri. Nálunk sikerült egyből kanállal, igazából az lenne a legjobb. Vagy várhatsz is vele, ha nem kíván még mást. Adj neki almát ha nem kér mást. 4 hónaposan még nem kell kétségbe esned, ha nem eszik. Adj neki banánt is, nekünk az bejött. Bár arra ügyelj, hogy az megfoghatja kicsit a székletét, bár közel nem annyira mint a répa.
2010. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Krumpli, répa nálunk sem volt olyan nyerő elsőre. Sütőtök? Azt lányom nagyon imádja. Pár hét múlva próbáld megint adni neki, amiket most elutasított, esetleg almával keverve.

Én 5 és fél hósan kezdtem, lehet, hogy 4 hónaposan még nem elég érett az új ízek befogadására...?

2010. jan. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!