Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdjek neki a "rendes"...

Hogy kezdjek neki a "rendes" vacsora adásnak 9 hónapos kisfiamnak?

Figyelt kérdés

f5-5 körül uzsonnázik tejpépet, és 7-kor már hulla, igy akkor fürdés, utána pedig tápszer. Nem szopik már, sokmindent eszik, de a szilárddal még hadilábon áll, zavarja, csak nyammog rajta maximum pár falat erejéig.

Most viszont áttértünk a 3-as tápszerre, és emelett rendes vacsorát kéne már, hogy egyen (főzelék, kenyér valamivel, egyebek). De ha 7-kor fürdés, még előtte ha megetetem, az túl közel van az uzsonnához... Mit tennétek a helyemben? Később nem tudom fektetni, mert igy is nagyon keveset hajlandó napközben aludni, igy du már fél 6-tól nagyon nyűglődik...

Köszönöm a válaszokat előre is!


2010. jan. 10. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. 11 hónapos múlt a baba, még mindig tápot kap este. Fürdés után hullik el, a cumit még alvás közben is kicsócsázza, de szilárd kaját szerintem nem tudnék neki adni. Viszont átalussza tápszerrel is az éjszakát. Amíg nem kel fel éhség miatt éjjel, addig nem is fogom kínozni.
2010. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a 3-as tápszerrel hamarabb is ébred reggel, és sir nagyon, hogy éhes. A 2-essel nem volt ilyen gond. Volt, hogy kevertem bele 2 kanál tejpépet a tápszer helyett, de a 3-as igy sem elég neki. Ezért kellene valami ötlet, másnál hogy volt ez az átállás...
2010. jan. 10. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:

hozd korábbra az ebédet, az uzsit, és uzsonnára csak pár cikk gyümölcsöt vagy gyümölcslevet adj, hogy ne telítse el! 6-kor vacsora, 7-kor fürdés.

Adj vacsira főzeléket, puhát!

De nem értem, miért nem jó így? Hogy fürdés után tápszer? Mert akkor az uzsonna lehetne az igazi vacsora, s az utóvacsora a tápszer.

2010. jan. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mi is 7-kor fürdünk,én hagytam még egy hónapig,kb 10 hónapos volt amikor el kezdetem bevezetni a vacsorát.addig nem hergeltem,mert estére már annyira ki volt,és türelmetlen volt enni.én úgy csináltam,hogy kicsit előrébb hoztam az uzsit 4 körül,és nem sokat max egy kis gyümi,vagy joghurt,és 6 után le ültem vele vacsizni.először azt ette amit ebédből hagyta,és csak annyit egyen amennyihez van türelme,aztán szépen lassan hozzászokott,és ma már egy szelet kenyeret is be vág vacsira.1 éves.szóval nem vagy le maradva,én nem erőltetném.
2010. jan. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tök jó, értem, köszönöm az ötleteket! Ha van még, szivesen várom őket is! :)
2010. jan. 10. 21:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Én hat óra körül adtam neki tejpépet, fél 8 körül tápot (kb 3 deci)(ez fürcsi előtt közvetlenül, hogy nyugodt legyen fürcsi alatt). Aztán fürdés után kis könyvnézegetés, fél kilenc körül lefektetem és még egy kis táp (2,5 deci). Most 17 hónapos. Pár hete a tejpépről áttértünk szilárd kajcsira, a tejpépt reggelire kapja.
2010. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!