Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha 8 hónapos babám...

Miért baj, ha 8 hónapos babám egy nap csak 4 alkalommal szopik?

Figyelt kérdés
Reggelire és uzsonnára csak szopik. 10órai után és vacsora után pedig még az egyéb kaja után szopik. Ebéd után nem szopik.
2010. jan. 10. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Miért baj??

Van olyan gyerek aki ennyi idősen már egyáltalán nem szopik!

2010. jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha eszik mást, egyáltalán nem baj.
2010. jan. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ki mondta, hogy baj?


de mondjuk ne ártana átállni más kajára is.

2010. jan. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Természetesen kap más kajákat is, nagyon szeret enni. Mindent megeszik, amit készítek neki és örömmel fogadja az új dolgokat is.

A védőnő mondta, hogy kevés neki a napi szopi mennyiség. többször kellene és többet mellre raknom.

2010. jan. 10. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:

huhhhh...igen túlbuzgó védőnőd van! :D:D


Ilyenkor már (8.hónaptól) már nincs olyan tápértéke az anyatejnek, de baromi nagy jelentősége van a benne lévő immunanyagnak!! Minden betegséget könnyedén leküzd a tejcsid által. Ha 4-szer szoptatsz, és mennyiségben is azért még 100-120 ml-k kijönnek, vagy több is, és hozzátáplálsz, akkor mindent meg kap a pintyőd, amire szüksége van!


Az én kis fiam is 8 hónapos, és naponta 5-6-szor szopik, összesen olyan 600-700 ml. Hozzátáplálásban jön a maradék 400 ml. És látni, hogy jól érzi magát.

9 kg, és 74 centi, elégedettek vagyunk mi is apjával és ő is szerintünk.


Sokan ilyenkor már 500-600 ml-t táplálnak mellé, én ezen szoktam néha aggódni, hogy elég-e neki a 400 ml hozzátáplálás. De kér többet, tehát igencsak...:)

2010. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

baaaaj?

már nem is kellene 4szer szopnia.

le kell mérni, hogy megvan-e a napi kb. 500 ml tejtermék(anyatejjel együtt). nem tudom, honnan látja ránézésre a védőnő, hogy ninxcs meg.

mondjuk evés után vizet is adhatsz neki.

2010. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kap az étkezések után egy kis vizet vagy saját készítésű gyümilevet is. Naponta kb 5-600gramm más kaját is megeszik.

9 kiló és 74 centi, állandóan mozog, jó kedvű, kiegyensúlyozott baba. Szerintem minden rendben van vele.

2010. jan. 10. 21:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!