Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám napi 6-7...

8 hónapos babám napi 6-7 alkalommal eszik, nem sok ez?

Figyelt kérdés

7-8 között kel akkor szopizik, tízóraizik, majd egy körül ebédel, ezek gyümi/főzelék, fél 4 körül cicizik, van amikor 6 előtt is kér egy kis cicit, 7 után vacsorázik(van hogy főzelék van hogy tejpép). És fürdés után is szopizik még. És éjszaka egyszer-kétszer kel enni.


Kis igazi örökmozgó, kúszik,mászik,ül,áll és bútorokba kapaszkodva lépeget,pedig 9 kg-nál biztos több.

Olvasom itt,hogy másoknak alig jön ki a napi 5 étkezés. Ehhez képest ő nagyon sokat eszik???


2011. júl. 20. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk még csak 3 hós a babánk, de ő is sokszor eszik, bár kis súllyal született, most 4 kg. Sokaknál olvasom, hogy 3 óránként eszik a baba, vagy ritkábban ennyi idősen. Ő van, amikor 2 óránként, és nem tudok mit tenni, ha egyszer éhes, de mostanában pl. délután hagy egy nagyobb 4 órás szünetet, délelőtt meg a gyakori evés.

Lehet, hogy ezt is babája válogatja, felnőttként is van, aki három étkezéssel el van, van aki jobban szeret többször kevesebbet enni.

2011. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. :) Bár nem írod, mekkora adagokat eszik, (vagy a cicizések esetleg a nappali elalvásnál vannak-e?) de nem hinném hogy gond van az étkezésével. + ha cicin kívül nem iszik még más folyadékot, akkor a szomjúság miatt is kér(het)i. Ha lassan elhagyja majd az egyes cicis alkalmakat, akkor szerintem kialakul majd a "hagyományos" napi rutin.
2011. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 8 és fél hós, mi így eszünk:

6-7óra kelés, 170 tápi, 10 kor gyümi keksszel vagy pehellyel, 13kor 120 tápi, 15.30-16óra főzelék, 19 óra tejpép, lefekvés előtt 21 körül 120 tápi.

8,3 kiló most, örökmozgó!:-)

2011. júl. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, szerintem rendben vagytok így.

Bízd a babádra a tempót!:)

2011. júl. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Vizet szokott kapni, a nagy melegben 2dl megiszik.

A tízórai általában kb 1-1.5 dl-nek felel meg, ebédnél a főzelék 2-2.5, a tejpép vacsorakor talán 1.5 dl.a szopikat pedig nem mérem.

2011. júl. 20. 16:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a héten lesz nyolc hónapos a fiam és nekem is kb úgy eszik ahogy a tied..valami miatt délután többször eszik. Reggel 6 előtt kel, akkor szopi, majd játszunk kb egy órát. Alvás, majd kb 8 körül sétálunk, úgy 10-ig. Akkor rizspép és gyümi. Alvás jó esetben délig, fél egyig. Játék, majd kettő körül főzelék evés. 16.30 körül szopi, játék, séta, 18.30 körül szopi. Játék, 8 körül fürdés és fél kilenckor tápszer, majd alvás. Mi nem kelünk már éjszaka, illetve mostanság igen, mert jön a foga, pár napig beleestem abba a hibába, hogy megszoptattam, mert nem aludt vissza. Aztán apa is kelt hozzá és csak ő ment be és altatta vissza, ami nekem nem ment, neki 5 perc alatt, és most újra végig alussza az éjszakát.
2011. júl. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jah az lemaradt, hogy nekem is megiszik 2-2,5dl vizet vagy teát a melegben még pluszba napközben.
2011. júl. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én babám 8 hós, és hajszál pontosan ugyan ezt eszi, amit te leírsz! És pontosan így! Komolyan! :) És még a súly is egyforma! Nekem kislányom van! :)
2011. júl. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam is pont annyit eszik amit leírtál. De Ő még megeszik egy krémtúrót az ebéd és uzsonna között. Naponta elrágcsál egy negyed kiflit vagy 2-3 babakekszet. Na meg abból is kell neki egy pár falat, amit mi eszünk.
2011. júl. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!