Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire érzékenyek az ujszülött...

Mire érzékenyek az ujszülött babák, ha velünk 1 szobában van nem zavarja a tv (este a fényei), öblitöt használhatok a ruháihoz, illatok nem zavarják?

Figyelt kérdés
U gy néz ki velünk 1 szobában fog aludni a babánk és mi sokáig szoktunk tv-t nézni,remélem azért tud aludni.A mossásal sincs sok tapasztalatom meg a kifőzés?
2008. aug. 4. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:

A ruháit mosd külön a tie´tekétöl.Èn 60fokon szoktam a ruháit.Szerintem energia´d nem lessz sokaíg tv ni.Nekem sem volt.U`gy tegyézek az ágya´t,hogy ne lássa a tv-t.Ès halkan szóljon.

Nagyon sok helyen van a szobában tv.Ezért bizti sokan le is hurrognak,de nálunk is van,mert a férjem tv nélkül nem bír aludni.Halkan megy,e´s a baba nem látja.

2008. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a tv nem zavarja őket,de azért nem kell nagyon hangosan tévét nézni vagy házimozizni amikor alszik.Ruha mosáshoz állítólag senitív mosóport és öblítőt érdemes használni mivel nekik érzékenyebb a bőrük,de szerintem teljesen mindegy mert ami sensitiv is ugyanolyan vegyszeres mint a nem sensitív mosópor.Az erős parfümök viszont tényleg bántják a picik orrocskáját.
2008. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is egy szobában vagyunk, sajnos, kényszerhelyzet, így nincs más. Mi is tv-zünk 10-11-ig, halkabbra vesszük, mint egyébként és én az ágy rácsára szoktam tenni egy pelenkát, hogy ne világítson be neki a fény. De jól alszik, semmi gond vele.

Öblítőt ne használj, mosószerből is inkább a folyékonyt, mert a por belemehet a szálak közé és azok irritálhatják a bőrét. 11 hetes kislány anyukája.

2008. aug. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok: kifőzés. Én mikrós sterilizálót vettem, bele kell tenni 2 deci vizet és 7 perc legnagyobb fokozaton és megvan. Az első hónapban ajánlatos naponta 1x kifőzni a cuccait, utána már nem muszáj. Nekem a védőnő így mondta. Szerintem nem érdemes venni drága sterilizáló gépeket, ez is bőven megteszi, vagy simán beletenni a felforralt vízbe. :)
2008. aug. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Huu én még ezt nem hallottam ,hogy a ruháit mikrós sterilizálóban sterilizáljuk,de a cumisüveget stb..azt tényleg jó ott.

Mi rájöttünk ,hogy a mi babánkat zavarja a csend..mondjuk én olyan munkakörben dolgoztam 31hetes koromig ahol zúgás volt neki,de most kint is hamar elalszik a tv mellett vagy zenén.CSendben nem akar.Sztem nem jó ha nagyon csendre szokatod a babát..akkor lesz rossz alvó.

Én vettem a tescoban tescos sensitive folyékony mosószert-fehér dobozú 1.5liter 1000ft,és silan manduás sensitive öblítőt és tök jó illatuk van a ruciknak-enyhe és semmi baja a babámnak tőle.A coccolino öblítő nem vált be.Ja de tényleg külön kell mosni őket és vasalni is kell egy darabig-ez is fertőtleníti őket.3.5hetes baba mamája

2008. aug. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a ruháit, hanem a cumisüvegeit. Én azt hittem azokra érti, mert nem egyértelmű. Ruháit nem szoktam kifőzni. :)
2008. aug. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!