Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen hagytátok a...

Mennyi idősen hagytátok a nagyiknál a gyerkőcöt először több napra? Mennyi idősen lehet már rájukhagyni?

Figyelt kérdés

Babóm nyáron lesz 8-9 hónapos, de már anyósom azt tervezte, hogy majd egy hétre megkapja. Mondtam, hogy most nyáron biztos nem, főleg ha még szopizni fog, esetleg majd jövőre.

Aztán gondolkodtam, hogy valszeg még akkor sem.

Majd ha már megérti, hogy miért van ott?

(Nem akarom lepasszolni, de tudjuk milyenek a nagyik...)


2010. jan. 9. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Én még nem éreztem erre érettnek az időt. Nem is tudom, hogy mikor fogom. Talán majd, ha ovis lesz. (2 éves)
2010. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Hát én leghamarabb 5-6 évesen hagynám egyedül több napra a nagyanyjánál. Most lesz egy éves, szilveszterkor a tesómnál hagytam 6 órán át ( majd megőrültem hogy mi lehet vele), de ez volt eddig a leghosszabb idő amit nélkülünk töltött.

Amúgy hamarabb is ott lehetne hagyni több napra, ha másabb lenne a mama és közelebb lakna.

2010. jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ahogy ő tervezi,az még nagyon korai!
2010. jan. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Babáim 6 hónaposak,most szilveszterkor az éjszakát anyukámnál töltötték. Nem is azért, hogy bulizni tudjunk, mert arra aztán a legkevésbé sem vágytam, hanem, hogy végre tudjak több órát egy huzamban aludni. De azért hozzáteszem, hármasikreim vannak, gondolom más lenne egy babával. Nem volt semmi gond, jobban aludtak,mint itthon és hát én anyumban nagyon megbízok, soha nem tenne olyat, amit előtte meg nem kérdezne tőlem és egyébként is nagyon ért a babákhoz. Sajnos sokat segíteni nem tud,mert még dolgozik. De több napra én sem hagynám ott őket, ez meg kivételes nap volt. A későbbiekben pedig biztos nem tervezem még egy ideig az ilyen hosszabb "nyaralásokat" a nagyszülőknél. Majd mikor már jóval nagyobbak lesznek.
2010. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Szia

Igaz nekem még csak 9 hónapos a lányom,de akkor engedném el a mamihoz amikor már ő is ott szeretne maradni,de előbb csak 1 éjszakára,aztán ha jól bírta és szeretne maradni akkor még 1 kicsit tovább is ott lehet.

2010. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon korai szerintem is. Én majd ha Ő akar ott aludni, illetve mikor már el tudja mondani ha baja van, mit szeretne...stb. Most úgy gondolom 3 éves koráig biztos nem.
2010. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Az én kislányom 1 éves és aludt már ott mindegyik mamánál párszor.Szombat reggel oda vittem és vasárnap délután mentem érte.Munkám miatt,meg voltunk wellness hétvégén a férjemmel.Hozzátenném mindegyik mama sűrűn vigyázz rá és imád náluk lenni!
2010. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Én is így gondoltam, hogy még korai, sőt még lehet, hogy 2,5 évesen is korai lesz. Majd megy akkor, amikor már folyékonyan tud beszélni, és megérti, hogy anya miért nincs ott vele, miért csak a mamival meg a papival van.

Én úgy emlékszem, hogy már iskolás voltam, mikor először voltam a nagyimnál több hétre.

2010. jan. 9. 21:37
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Lányom másfél éves, nyárra tervezem, hogy otthagyom éjszakára a szüleimnél. Barátnőm két éjszakára hagyta az anyukájánál a lányát aki akkor nyolc hós lehetett, és nagyon jól elvolt. Abszolút nem volt nyűgös, evett, aludt, játszott ahogy kell. És mikor megérkeztek a szülők ott folytatódott minden ahol abbamaradt, semmi duzzogás vagy ilyesmi. Mondjuk ő tápszeres, a szopással nem volt gond. Viszont az egy hét az nagyon hosszú idő szerintem, azt túlzásnak tartom ilyen idős korban.
2010. jan. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az első nagyinál 4 napig volt 5 hónaposan az ég világon semmi baj nem volt semmivel. Utána 3 hét múlva ment a férjem mostoha anyjához 3 napra. Majd 2 héttel késöbb anyuhoz 1 hétre. Az igaz hogy egyik nagyi sincs 55 nél idősebb szóval emiatt se féltem. És nekünk is nyugtunk volt egy kicsit.
2010. jan. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!