Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hós babával mit játszotok?

1 hós babával mit játszotok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy hónapos babával nemigen lehet még játszani, inkább gondozni, meg szeretgetni.
2010. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ő még szinte egész nap alszik, és akkor van fenn, amikor eszik-fürdik-tisztába teszik. De neki ez is játéknak számít, úgyhogy ez pont elég. Majd inkább 3 hónapos kora körül lehet már velük játszogatni.
2010. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ha ringatod, énekelhetsz neki, mást nemigen még.
2010. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

- Beszélni beszélni beszélni hozzá nagyon sokat, kedvesen, szeretettel. Mindent mondj el, amit csinálsz vele, amit lát(hat), ami következni fog....stb.


- Dúdolgass egyszerű dallamokat vagy énekelj (nem baj, ha nincs szuper hangod, neki a te hangod a legszebb a világon)


- Vedd ölbe és sétálgassatok a szobában, közben beszélj, beszélj, beszélj.


- Fürdés előtt v. után krémmel simogasd, masszírozd a kis testés (ha szereti).


- Mutass neki élénk színű (főleg piros) dolgokat (az én lányomnak a bordó karácsonyfagömb volt ekkoriban a kedvence), mozgasd a szemétől kb 25-30 cm-re.

Szeretik még az erős kontrasztú dolgokat, nekem van több fekete-fehér csíkos blúzom is (kb 1 cm széles csíkok), nagyon szerette nézegetni, ha az volt rajtam.


Most még sokkal több dolgot nem tudsz vele csinálni, de ezek épp elégé lefárasztják már, ennyi elég is neki.

2010. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi! :) Én babám nem csak alszik, eszik, nappal ébren van elég sokat! Nagyon néz pár napja mindent, el van bűvölve a fényektől, színes dolgoktól és fordul a hang irányába, gondolom nézi honnan jön...ezért tettem fel ezt a kérdést :)

Utolsó válaszolónak külön köszönöm, ilyen tippekre gondoltam, de persze mindenki másnak is! :)

2010. jan. 8. 23:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, szívesen! :-) És tényleg, még a fények, ezt elfelejtettem! Pedig az én kisfiam is imádja! Itt-ott letakargattam színes ruhával a sólámpát, az nagyon izgalmas, hosszú ideig képes csodálni a színes fény-árnyékokat. Meg most karácsonykor színes kis égősortraktunk a fára, az is nagyon tetszett neki.
2010. jan. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!