Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell ilyen sokáig szednie?

Miért kell ilyen sokáig szednie?

Figyelt kérdés
Kisfiam kb 2 hós kora óta szed Maltofert és napi 1 folsavat. Már 6,5 hónapos és a doki még mindig szedeti vele,de nem volt újabb vérvétel,hogy igazolná a vashiányt. Már úgy unom,hogy még ezekkel is bajlódnom kell. Ja, és irt receptre mégegy üveggel,ami még 3-4 hónapnyi adag. Van,akinek szintén ilyen sokáig kell szednie?
2010. jan. 8. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én babámnak 4 hós korában írták. Adtam neki szépen előírás szerint, míg elfogyott (2-3 hónap, de közben le is járt a szavatossága!:S). Akkor azt mondta a doki a doki, hogy adjam amíg el nem fogy.

Legközelebb csak 7 hós korában jutottunk el vérvételre, miután rákérdeztem a dokitól, hogy mi legyen ezzel a Maltoferrel, folytassuk-e vagy elég volt.

A vérvétel eredmény alapján nem kellett tovább adnom.

Szerintem kérdezd meg, hogy adna-e beutalót vérvételre! Vagy legalábbis kérdezd meg, hogy szükséges-e még a cseppeket kapnia. Nem igaz, hogy nem lett volna elég...

2010. jan. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hoppá! Csak egy "dokit" akartam. :D Elnézést kérek!
2010. jan. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a helyedben másik orvossal is konzultálnék,hiszen a túlzott folsav és maltofer szedése sem tanácsos,mert a későbbiekben akár a vas felszívódásának zavarát is okozhatja.Egyébként azt nem írtad,hogy mióta szedi a kisfiad ezeket.

Egy labor mindenféleképpen szükséges lenne az anaemia és a vashiány ellenőrzésére,látatlanban még egy orvos sem tudja megállapítani,hogy kellenek e még a gyógyszerek.

2010. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!