Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj az ha egy 7 hónapos baba...

Baj az ha egy 7 hónapos baba még nem hajlandó enni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 10:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%
Ezt hogy érted? Ha a hozzátáplálásra gondolsz,akkor már elkellett volna kezdened előbb.Ha most kezded,akkor elég nehéz lesz rendes kajához szoktatni.Viszont a szervezeténsek szüksége lenne rá.Minél később kezded,annál nehezebben fog majd enni.
2010. jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%
egyetértek.
2010. jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
5,5 hónapos korában kezdtük, végigkóstoltunk már mindent de csak fintorog és pár kanálnál többet nem fogad el.
2010. jan. 8. 10:50
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
második vagyok, én 4 hónaposan kezdtem, nem tudok nyilatkozni. :( és akkor így szinte csak anyatejet vagy tápszert kap, semmi mást? almát próbáltad már sütni neki? meg a sütőtök is mindig szokott tetszeni nekik...
2010. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, csak az anyatej kell neki.
2010. jan. 8. 11:08
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz azzal, hogy mit írtak előttem! Én 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást és csak jó 1,5-2 hónap múlva kezdett a kislányom elfogadható (fél üvegnyi) bébiételt megenni). Addig pár kanál után elfordította a fejét, összeszorította a száját. A cicit elfogadta és rendesen szopizott is.Aztán egyre nőtt a mennyiség, amit megevett. Megjegyzem: soha semmit se erőltettem! 1 éves korára már naponta 5x evett szilárd ételt + máig szopizik. Ha a babád súlya nő, kiegyensúlyozott, akkor nincs semmi baj. Majd ő is belejön a kanalazásba. A tejből ugyanúgy megkap mindent, mint 5-6 hónapos korára, kivéve a vasat, de a vasraktárak azért nem 1-2 hét alatt ürülnek ki :))4 gyerekes anyuka
2010. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ, pont ez a bajom, hogy nem tudom, erőltessem-e mert gondolom akkor még rosszabb lesz... de kicsit megnyugodtam, és próbálkozunk tovább.
2010. jan. 8. 11:35
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

igazad van, ne foglalkozzon azzal, amit mi írtunk előtted. tudod, hogy melyik országokban szoptatnak a babák kizárólagosan akár 8-9 hónapig, sőt még tovább? az elmaradt civilizációkban. ismerek egy ilyen nőt, 4 éves a gyereke, bejár anyámhoz a boltba, és képes mindenki előtt emelgetni az anyja pólóját, mert anyatejet akar. ide vezethet ez.

nem akarom bántani a kérdezőt, de az nem megoldás, hogy ne foglalkozzon a problémával, a WHO ugyanúgy hirdeti a fél éves korban való hozzátáplálás elkezdését, ahogy a fél éves korig tartó kizárólagos anyatejes táplálást.

sőt Dániában maximálisan fél éves korig szoptatják a gyerekeket, mert ők úgy vélik (buta, elmaradott ország), hogy fél év után már "nem éri meg", mert sokkal több méreganyag termelődik az anyatejben (itt zsírban oldódó mérgekre gondolok), mint amennyi haszna van a dolognak.

most ezt nem azért írtam le, mert igazuk van, csupán érdekességképp, hogy vannak egyes nyugati kultúrák, akik nem a sokáig való szoptatást szorgalmazzák, hanem azt, hogy a gyerekek minél hamarabb megismerkedjenek az ételekkel, és így ilyen formában AZ ÖSSZES vitaminhoz hozzájussanak, amit egy emberi szervezet megkíván.

2010. jan. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"ne foglalkozzon azzal, amit mi írtunk előtted"

"de az nem megoldás, hogy ne foglalkozzon a problémával"

..... igenis foglalkozok a problémával és aggódom, azért vagyok itt.. kiváncsi lennék a tudományos eszmefuttatásodra abban a témában is, hogy hogyan etessünk egy babát aki összeszorítja a száját, vagy pedig öklendezik a kis kanálhegynyi gyümölcstól amit valahogy a szájába dugok...

2010. jan. 8. 12:12
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

én csak azt mondtam, hogy az a tanács 3 forintot nem ér, amikor azt írták, hogy ne foglalkozz vele, jó ez így, majd kialakul.

de ha te ezt akartad hallani, akkor hallass rá.

én mondjuk azt tenném, hogyha nem fogadja el az almát, megpróbálnám neki megsütni fóliában. kipróbálnék többféle bébiételt, esetleg tejpépet. a répát lehet hogy nem eszi meg magában, de húslevesből kiszedett répát már lehet, hogy megenné. nem tudom,az enyém sose szorította össze a száját. szoptatás előtt vagy után eteted? mert ha utána, akkor lehet, azért szorítja össze a száját, mert már nem is éhes. egyebet sajnos nem tudok mondani. én csak az eredeti kérdésedre válaszoltam, miszerint baj-e, ha egy 7 hónapos baba az anyatejen kívül nem kap mást. Szerintem baj, továbbra is fenntartom.

2010. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!