Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5hós baba nem hajlandó megenni...

5hós baba nem hajlandó megenni a tápszert egy hete?

Figyelt kérdés

Hívtam a védőnőt, és mondta hogy mivel tápszeres, 3,5hós korától hozzátáplálunk, semmi gond,nem kell már ennie.Íg is elég nagy baba, ne hizlaljam tovább.

A napunk így néz ki: reggel 8kor tejpép(150ml)

11körülegy egész alma+banán,

2kor valami főzelék,

6-kortejpép.

Nem kevés ez neki? sehogy nem eszi meg a tápszert se banánnal, se kekszel...

Sír hogy éhes, megcsinálom a tápit, szív eggyet megérzi az ízét és kiköpi, üvölt hogy éhes.több félét próáltunk már


2011. jún. 15. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:

huh, hát 5x legalább kéne ennie...este 6 és reggel 8 között szerintem túl sok idő telik el kaja nélkül....

Babám nem tápszeres, de úgy tudom van többféle,de gondolom már sokat ki is próbáltál ugye?

2011. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
de kevés. ez amúgy szinte minden babánál megtörténik a hozzátápláláskor. nem kell semmit tenni, adj neki tejpépet tápi helyett és kitartóan próbáld a tápit is. kicsit megzavarodott a kanalazás miatt, pár nap és visszazökken :)
2011. jún. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Eddig éjjel 2kor is evett tápszert, most is felkel nem fogadja el a tépiti, iszik egy kis teát is alszik tovább
2011. jún. 15. 13:07
 4/10 A kérdező kommentje:
Ige már próbáltunk több félét, de semelyiket nem eszi meg.
2011. jún. 15. 13:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen időszak, csak később.

2-3 hétig tartott, aztán újra elfogadta.

Próbáltam más tápszert is, de az sem kellett olyankor.

Mikor ivott egy keveset, akkor vaníliás cukrot tettem a tápszerbe. Esetleg próbáld meg.

Vagy a védőnő nekem még azt ajánlotta, hogy a főzelékbe keverjek tápszert.

2011. jún. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Még ami eszembe jutott:

Nem jön most foga? Nálunk akkor hanyagolta a tápszert. Nem tudom, miért.

2011. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a cumisüveget utasítja el? Talán tényleg jön a foga, és kellemetlen a cumi az ínyének, a kanalazás viszont nem okoz gondot... Próbáld meg kanállal adni a tápszert! Tudom, bugyután hangzik, de ha úgy lenyeli, akkor ez volt a gond, és hamar megszűnik.
2011. jún. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Már kint van z elsó 2 foga, nem hiszem hogy jönnének afelsők!

Cumisüveggel nincsgondja,mert a teát, vizet, gyümölccslevet abból issza

2011. jún. 15. 19:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ivott mindent a cumisüvegből, csak a tápszert nem! :-) Érdekes...
2011. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én babám sem fogadja el 4,5 hónapos kora óta a tápszert, most 10 hónapos. 6-7 félét próbáltam ki, tehát nem ragadtam le egy íznél. Adtam cumisüvegből, csőrösből, kanállal mégsem eszi. Kihagytam napokat heteket és hónapokat, de mégsem eszi. Szerintem már nem is fogja.

Az étkezéseink az alábbiak szerint alakulnak:

Reggeli: tejpép kakóval, gyümölccsel (ezt sem szereti, de nagy nehezen bele tudom tukmálni, némi öklendezés árán).

Tízórai: gyümölcspép keksszel, babapiskótával, túróval esetleg joghurttal (korának megfelelő bébiétel vagy friss turmix)

Ebéd: főzelék husival, sajttal, gabonával, rizzsel, tésztával, túróval.

Uzsonna: tejalapú bébidesszert (gyümis, túrós, kakaós).

Vacsora: kb mint az ebéd csak lehetőleg hús nélkül, vagy Hippes, DM-es jó éjt tejbegríz vagy tejberizs.

Mint látod mi napi 5-ször eszünk, nem mondom, hogy néha elcsúszunk és csak 4-szer jön össze, de ez ritka.

Hosszú az eltelt idő az este hat és a reggeli nyolc között nektek. Nálunk az utolsó evés 8 és fél 9 között van, még akkor is ha csak 6- fél 7 felé evett negyedjére a fiam. Reggel fél nyolc körül kel, így a 12 órán belül vagyunk.

2011. jún. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!