Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány gramm egy adag?

Hány gramm egy adag?

Figyelt kérdés
9 hósom 250-280g-t eszik a főzelékből/alkalom, napi 2x kap, a többi anyatej. A hozzátáplálás elején azt mondta a védőnő, hogy majd 200g lesz egy adag. Múltkor a tanácsadáson egy másik védőnő azt mondta, hogy 300-nál többet ne adjak. Akkor most mennyit ehet? Nem sok a 250-280? Dehát megeszi, és keveset bukik vissza.
2010. jan. 7. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

az enyém is megeszi a 2x250-et.

10 kiló 75 centi, lány, 9 és fél hónapos.

fél éves koráig kapott anyatejet, most már úgy néz ki a dolog, hogy reggel 9-10 körül ébred, megeszik egy joghurtot, azzal elvan 13ig, aztán akkor megkapja az első adag főzelékét, 4-kor eszik egy kis gyümölcsöt, 6kor meg a másik adag főzeléket. és fél 8kor még megiszik 2,5 deci tápszert, az éjszakát nyekkenés nélkül végigalussza.

sokáig kínlódtam rajta, hogy túletetem-e, de ennyi idő alatt azt hiszem már sikerült kitapasztalni az igényeit, érted, te is az anyja vagy, tudod, hogy mire van szüksége.

a 8 hónapostól kapható bébiételek is 220 grammosak, tehát az a max. 200g sehogyan sem állja meg a helyét.

2010. jan. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
akkor jó. Én is úgy gondoltam, hogy ha nagyon sok lenne, akkor azért többet bukna. Eddig úgyis az volt a baj, hogy vékony (a védőnő szerint, mert nekem nem tűnt vékonynak). Na most ez nem mondható el róla, kis vasgyúró kezd lenni. 2 hét múlva megyünk mérésre, kíváncsi leszek.
2010. jan. 7. 20:37
 3/3 anonim ***** válasza:
első vagyok. én már nem is járok tanácsadásra, csak felbosszantanak. nekem van mérlegem, mert 4 naposan azt hittük, pótolni kell, de végül nem kellett, a mérleget viszont megtartottam hobbiból. a védőnőmmel 2 havonta beszélek, általában ő jön ide, ha akar valamit. de ilyenekbe nem is hagynám, hogy beleszóljon, hogy most 200 vagy 250 gramm. mérje le a gyereket, nézze meg, hogy egészséges-e, aztán viszontlátás. :))
2010. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!