Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek tavaly október 13-n vagy akörül született a babája?

Figyelt kérdés
Kisfiú vagy kislány? Mennyit hízott azóta? Szopizik vagy tápszeres esetleg mindkettő? Mennyit alszik? Kialakult már a napirendetek? Csinált már valamilyen "kunsztot"?
2010. jan. 7. 15:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én október 3-án szültem a kislányomat 3360g és 51 cm.Most 5500g és 64 cm.Éjszaka egyszer kell fel és reggel 8 kor ébred.Imádja a kezét nézegetni, állandóan a szájában van. Hason utál lenni ezért ezt sokat gyakoroljuk. Most kezd gagyogni és állandóan vigyorog.Oldalára fordul, de szerintem nem kell sok hogy hasra forduljon. Akkor milyen sírás lesz.Tápszert kap egy hónapos kora óta, mert a tejem nem volt semmire sem elég, hiába tettem bármit. Majd írj veled még mi újság.
2010. jan. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A kisfiam október 19-én született, 2970 g, 50 cm-rel, hétfőn 4720 g volt, tehát ő sem egy óriásbébi, a védőnő és a doktornő szerint is teljesen rendben van minden. Hason ő sem szeretett, de most hogy már jól tudja tartani magát, egész jól elvan. Éjszaka egyszer kel fel úgy hajnal 3-4 óra körül, este 8 körül fürdik, de 10 óra előtt ritka ha elalszik. Egyébként nyugodt, mosolygós gyerek. Nappal nagyon keveset alszik, inkább csak el-el bólogat félórákra. Napirend még nemigen alakult ki, próbálkozom vele több-kevesebb sikerrel, majdcsak egyszer sikerül. :-)
2010. jan. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Annyit még, hogy eddig csak anyatejes volt, pár napja adok neki tápszert is esténként, mert éhes maradt a Drágám.
2010. jan. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szeptember 28-án született 3900g-al és 58cm-el a kisfiam. Most 7kg és 66cm. Naphosszat a kis öklét nézegeti kancsalítva,pár napja nyúlkál is a csörgők után, nyálbuborékokat fúj,"Hrrr,Hrrr" a kedvenc szavajárása és ki-be dugogatja a nyelvét. Nappal 4x szopizik, hajnalban 1x, és alszik este 9-től reggel 9-ig. Már szépen tartja a buksiját, de még nem fordult át. Egyszer nevetett hangosan. Nappal többször alszik kicsiket, időnként délután elalszik 2-3 órára is.
2010. jan. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam okt.22-én született 4290g és 59 cm. Most kb 6600g körül vagyunk. Csak anyatejes. Nálunk sincs napirend. Este nagyon későn alszik el kb 1 körül és reggel 8 körül kel.Utána még alszik kb 2órát.És du is kb 2 órát.Este már sokat fenn van. Most ismerkedik a kezével sokat nézegeti és a szájába veszi az öklét. Bébitornázó alatt jól elvan, szereti nézegetni és ütögetni. Még nem is próbál forgolodni, de sokat jár keze lába ha háton fekszik. Sokat mosolyog:)
2010. jan. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Az evéssel olyan szempontból nincs gond, hogy nem nagy étvággyal enne, sokszor még új adag tápszert is kell csinálnom, mert elfogyasztja az adagját. Csak annyit mozog, fickándozik, hogy ledolgozza. :)

Kakis pelus napi 1 van, az összes többi pisis. Mosolygós, gügyögős baba, szerintem arányos is nagyon, formás, csak az apja aggódik - pláne a hozzászólásaitok után - hogy súlyban el vagyunk maradva. Hiába mondom neki, hogy féléves koráig kell megdupláznia a súlyát, szóval még nem vagyunk lemaradva. Amúgy is 4 hónapos kora körül elkezdjük a hozzátáplálást, akkor biztos jobban fog hízni.

2010. jan. 9. 17:49
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem október 15-én születet a kislányom 3280 grammal és 55 centivel, most olyan 5,7 kilós és 60 cm. Szopizizik, de az esti lefekvés előtt kap egy kis tápszer pótlást. Este 8-9-ig alszik 2 szopival. Nappal 3 óránként eszik. 2 hete már elkezdett almalevet inni, ma már 5 kanál pépnél jár, de nem szopi helyett, hanem 2 szopi között kapja plusszban (orvosi utasításra, mert a kórházban születéskor kapott egy fertőzést és az alma segítségével beviszünk egy kis rostot is, így nemcsak folyadékot eszik).

Már 2-szer átfordult hasról hátra, a fejét percekig tartja hason, folyamatosan jár keze lába, örökmozgó és imádja ha énekelek neki, ekkor nagyokat mosolyog.

12 hetes kislány anyukája

2010. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!