Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok már ilyen kis...

Hallottatok már ilyen kis súlyról? 8 hósan még csak 7 kg (sem egészen).

Figyelt kérdés

Félévesen bőven duplázott, mert 6,5 kg volt. (3kg-mal született). De évesen triplázni nem fog attól tartok.

Sokszor úhy el bírok keseredni! Jól eszik amúgy, de sokszor van végtermék a pelusban. Emellett a babám állandóan mozog!


2010. jan. 7. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen hallottam!

Teljesen jó.

Bár attól is függ,mennyivel született,és hoyg fiú-e vagy lány.

És egy éves korra kb 10 kilónak kell lennie. Kb!!


Kislányom 2860grammal született, 10 nap múlva lesz 8 hós és tegnap mérte a dokinéni: 6980 gramm.

Azt mondta hogy teljesen jó súly,nem lesz sosem duci gyerek,vékony alkat és kész.

2010. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

:)

A lányom három hónapos korára duplázta a súlyát, fél évesre triplázta, majd ezt a súlyt tartotta majdnem 1,5 éves koráig :) Most 21 hónapos és 10 kiló. Ehhez hozzá tartozik, hogy 10-11 hónaposan már járt, 1 évesen már szaladt, azóta se állt meg...

Ne keseredj el, örülj neki, hogy nem kell olyan sok ruhát venni neki :D

2010. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Semmi gond! Ha eszik, jókedvű, mozog. Gondolom ti sem vagytok olyan hű de nagyok. Meg miért kell minden gyereknek 10, 11kg-nak lenni? Az én lányom már tíz hónapos és még csak 8és fél kg. A szomszéd kislány 3 héttel fiatalabb és 10 kg.

Majd megnőnek!!

2010. jan. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nagyon gyors a metabolizmusa,egyebkent ha vidam ,orokmozgo,akkor semmi gond.Az en lanyom 3150-el szuletett,most ot honapos mult es 6850 gramm,anyatejes.
2010. jan. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A lányaim 1 évesen 7,7kilósak voltak,pedig 3 fölött születtek.(Ikrek)Semmi baj nincs ezzel,nem a nagy súlyú gyerek az egészséges gyerek.Most 3,5 évesek,12kg mindkettő,szinte sosem betegek,két csini,vidám,mozgékony,egészséges,vékony kislány.Őszintén szólva örülök,h nem kell a hurkákkal és pocakokkal bajlódnunk.:))

Az orvos mindig csak dicsérte őket,mert a fejlődésük harmonikus,és nincs semmi bajuk.

Ha jól eszik-ahogy írod-,akkor pláne nincs miért elkeseredned,jó az anyagcseréje,mozgékony,ne akard hizlalni.Teljesen jó így!

2010. jan. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi baj. :)
2010. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Épp valamelyik nap kérdeztem hasonlót. Az én babám 3160-al született, 6 hónaposan 6,5 kiló volt. Most 10,5 hónapos és 7,5 kiló.
2010. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekünk a kisfiam kb. négy hónapra fog duplázni, a szomszéd kislány hat hónaposan két kilóval kevesebb. Nem jelent semmit, amíg jól érzi magát a baba, és van stabil fejlődés.
2010. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez a triplázás nem aranyszabály, a legtöbb doki nem is ért vele egyet, szóval ne törődj vele. Amúgy teljesen normális ez a súly. A nagyobbik lányom 3 és fél kg-val született és ő is kb. ekkora volt 8 hónaposan mint a te babád. Ránézésre azomban mindig többnek tűnt, mert meglehetősen húsos kislány volt. A doki szerint az volt csak ekkora a súlya, mert tőlem is és a páromtól is örökölhette a vékony csontozatot. A kislány most már 5 éves és igen, már én is látom, hogy a mi csontozatunkat örökölte. Én 46 kg vagyok és nem csontkollekció, más egy ilyen súllyal kórosan soványnak tűnne, de csak azért, mert a csonttömegem az átlagnál kisebb. Anyai ágról örököltem, lehet nálatok is ez van a dologban.
2010. jan. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent.Ez egy régi el nem feledett dolog.Ezt a Védőnőm mondta.Meg azt is,hogy ne fogyjon a gyerek,kiegyensúlyozott és mosolygós,akkor nincs baj.A lányom igencsak meszze van még a triplázástól,pedig már 14 hónapos és még " csak " 10.5 kg körül van.Amúgy egy jól evő,"beszédes",okos kis Duracell nyuszi...
2010. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!