Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a kor külömbség gyermek...

Mennyi a kor külömbség gyermekeid között? Most 13 hónapos fiam mellé bevállaljunk egy kistesót, vagy még várjunk? Te mit tennél?

Figyelt kérdés
Ha most foganna, a fiam majdnem 2 éves lenne mire megszületne. Aki hasonló helyzetben van/volt hogy látja a dolgokat? Hogy sikerül összehangolni a kicsit a picivel?
2010. jan. 7. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a korkülönbség 3 év 10 hónap.

Így könnyebb volt sok minden:)A nagyot már jobban be lehet vonni illetve elvan egymaga is ha kell.

2010. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, kedves tőled, hogy írtál.
2010. jan. 7. 14:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én nagylányom 12 éves a pici lányom 20 hónapos a pici fiam pedig 2 hónapos.Semmi gond az ég világon nincs velük,terhesen volt kicsit nehezebb nekem,de most a kislányon nem látom kárát,hogy már nem csak őrá irányul a legtöbb figyelem.Így vissza gondolva az első pár nap talán cseppet féltékeny lehetett,egy párszor mondta,hogy ne szoptassam tegyem a helyére és menjek mert akar valamit.De mostmár nem emlegeti soha,mondja,hogy beni cicizik aztán tovább megy a dolgára.Szerencsés is vagyok mert nagyon jó kisbaba a fiam,így sokat tudok a kislánnyal foglalkozni,a nagy meg mikor megjön a suliból vele is tudok lenni.A kislánnyal ő is nagyon sokat játszik.Én őszintén megmondom sokkal rosszabbra számítottam.PIhenni is tudok,pl most is.Ennyi nekem elég,míg alszanak én gépezek itt veletek.Tehát nekem így nagyon jó és nem nehéz,de minden baba más,ha a pici fiú sírósabb lenne nem tudom ,hogy bírnám.És minden csak szokás kérdése,ha ott lesz a baba az lesz a természetes,hogy van,és az úgy lesz jó.

2010. jan. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is kell a 3 év minimum. Különben nagyon nehéz lesz. 3 évesen a nagy már oviba, keveset van otthon ha otthon van akkor meg ki van fárasztva valamennyire, ügyes, okos, önálló még segíteni is tud (ezt-azt odavinni) apróbb dolgokban.
2010. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Hogy kerek legyen a történet, írok még pár dolgot. 3 hónapos munkaviszonyom volt, mikor megtudtuk, hogy babánk lesz. Tehát csak gyest kapok még 2 évig. Aztán mehetnék (ki tudja hova) dolgozni. Viszont szeretnénk még babát, és nem akarunk túl nagy kor különbséget. Lehet h jobb lenne még a gyes lejárta előtt szülni? Nem tudom. De félreértés ne essék, nem azért akarok még egy picikét, mert nem akarok dolgozni, csak nem tudom ebben a helyzetben mi lenne a legjobb.
2010. jan. 7. 14:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne magyarázkodj, mert nincs miért :) Ha meg tudtok élni úgy, hogy te csak gyest kapsz, akkor vágjatok bele, mert ha most a gyes után visszamész dolgozni, minimum 1 évet kell ahhoz melóznod, hogy minimális ideig járjon gyed.


Nekünk 18 hónap van a két gyerek között, nem mondom, hogy könnyű, de sokkal nehezebbre számítottam. A nagyobbat simán be lehet fogni a kicsi ápolásába: segít pelusozni, vetkőztetni, büfiztetni, fürdetni. Nálunk egy pillanatig sem volt féltékenység, ellenben azoknál az ismerősöknél, ahol több, mint 3 év van a két gyerek között.

2010. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olvastam, hogy a testvérek közti rivalizálás akkor a legnagyobb, ha a korkülönbség kb. két év. 18 hó alatt, vagy 30 hó felett az ideális.
2010. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk majdnem 13 hónap a körkülönbség, és miután a kisebbik a 6 hót betöltötte katasztrófális lett a helyzet. Felborult az egyébként is rugalmas napirend. Semmit sem sikerül akkor és úgy elintézni, ahogy kellene. A kicsi már nem hajlandó egyedül aludni se napközben, se este, de ugyanakkor a nagy is igényelné a törődést. A nagy állandóan bántja a kicsit, fellöki, húzgálja a fülbevalóját, a körmét a bőrébe vájja, stb... stb. Mostmár attól a folyamatos koncentrációtól vagyok fáradt, hogy állandóan azt figyelem, nehogy kárt tegyen a kicsiben. Szoptatás közben a nagyobbik állandóan ránk ugrál, nekem is nagyon fáj,amikor ütöget stb, hát ég a kisbabának. Szóval nem könnyű, nagyon fáradt vagyok, mert segítségem nincs. Néha nagyon el vagyok keseredve, de bízom benne, hogy helyre jönnek majd a dolgok. Igyekszem mindkét gyerek kedvében járni, hogy ne érezzék azt, hogy bármelyiküket is jobban szeretem. Sajnos a nagyobbikkal "megromlott" a kapcsolatom. Állandóan apát akarja, aki viszont inkább tévézni, meg számítógépezni, meg haverozni akar. Ő mégis oda van érte, engem meg van, hogy ellök magától, pedig napközben, amikor egyedül vagyunk itthon akkor olyan jókat játszunk, meg rajzolunk. Viszont amit egy kis házimunkával akarnék foglalkozni kicsapja a hisztit. Órákat képes ordítani, ha nem teszem meg azt, amit követel. Na ezért is borult fel a napirend, mert egyszerűen nem tudom összehangolni a két gyerek igényét. Ráadásul a nagyobban állandóan dokihoz kell járnunk, mert van valami betegsége, csak még nem sikerült diagnosztizálni. Azon se lepődnék meg, ha kiderülne, hogy lelki eredetű. Szóval nem könnyű, de tudom, hogy van akinek sokkal jobban sikerült megoldania a dolgot. Nyilván az én türelmetlenségem, ingerlékenységem is közrejátszott, hogy ide jutottunk. Szerintem először magadban kell tisztáznod, hogy mi az, amit még kibírsz. Én nagy mellénnyel azt mondtam, hogy nem lesz az olyan nehéz. Hát nagyon az. Csak aludhatnék néhány órát folyamatosan :-9 De hogy ne csak panaszáradat legyen az egész válaszom, azért elmondom, hogy szerintem nekem vannak a legszebb, legokosabb, legszeretnivalóbb gyerekeim :-) Imádom őket, és a lelkem mélyén tudom, hogy minden nehézségen át fogunk evickélni előbb-utóbb.
2010. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk 4 év 3 hónap.

Imádják egymást:)

2010. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok. Azért magyarázkodtam, mert sajnos nagyon sokszor kaptam és ahogy olvastam sokan mások is ok nélkül kiosztást, lehurrogást, stb.
2010. jan. 8. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!