Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most ciki már a rugi, vagy mi...

Most ciki már a rugi, vagy mi ez az őrület?

Figyelt kérdés
Egyre több babát látok farmerban, szoknyában, ruhácskában. Ismerőseimnél is, pedig 1-4 hónaposokról van szó. Nem tudom, én is néha adok rá ilyet, de szegényen látom, hogy nem kényelmes így aludni, meg ha kézben van felcsúszik a nyakába is. De ismerek olyanokat, hogy minden nap "divatosan" öltözteti a picit. Én vagyok régimódi gondolkodású, vagy más is többször öltözteti inkább rugiba, mint csini ruhába?
2010. jan. 7. 13:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nem ciki! :)

Én most beszéltem egy ortopéd orvossal ő is azt mondja hogy ezek a "nagyfiús-nagylányos" ruhák egy két hónaposoknak azért nem jók, mert még többet kell tekergetni szegények végtagjait mire belekerül minden oda ahova kell, nem beszélve pl. a farmerról ami cuki meg divatos, de nem tud benne olyan szabadon rugózni a kis lábával, a csípőnek se tesz jót.

Tehát ő teljesen rugi párti.

Én is szeretem a rugikat mert abból tuti nem lóg ki sose a dereka egész nap csak felveszem, leteszem ha "rendes" ruhában van akkor egyfolytában csak igazgatom szegényt.

Ugyanakkor egyetértek azzal, aki írta hogy tök idegesítő hogy egyik ruginak a talpa kicsi másiknak bazinagy stb.

Az én lányom jó duci 2 hónapos létére és ami jó rá szélességben annak hosszú a lábrésze az is zavaró, ami meg pont jó lenne az meg szoros rá. A nyakáról nem beszélve ahol össze se tudom csatolni.

Így most nekünk az ún. talpas nadrág van a body felett, felül meg kisruha (irtó cuki :) és jó hosszú) vagy pedig hosszúujjú póló.

Szóval félig rugiban van félig meg nem :)

2010. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

13,41-es! Igen, azt már én is tapasztaltam, hogy szörnyű rugikat tudnak készíteni egyes gyártók, ők még szerintem nem láttak babát sem. Vadászom én is a jó rugikat, amiből nem jön ki a lába, s ha már itt tartunk:


Írhatnátok tapasztalatokat melyik márkájú rugi vált be, aminek jó a lába?

Nekünk a kenguru gold és a cherokee, ja meg az első lányomnak vettem mindig a Rossmannba az Asti márkát, de ott már nem árulnak sajnos.


Amúgy melegítőt én is adok rá néha (mivel két darab van összesen, ezért a néha szó), az még oké, de igazi ruha még csak egyszer volt rajta. (4,5 hós)

2010. jan. 7. 13:49
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 9 hós koráig szinte csak body+rugit adtam a fiamra, hőmérséklettől függően. Akkor elkezdett felállni, járni tanulni, na onnantól jöttek a nacik, de persze inkább melegítőnadrág, mint farmer és még mindig bodyval.

Amíg csak fekszik a baba, addig szerintem csak a rugdalózók a legkényelmesebbek neki. Én úgy vittem sétálni, meg orvoshoz is, szerintem teljesen természetes, ha egy kisbaba kisbabás cuccban van.

2010. jan. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nekünk is jó a Kenguru gold meg az Asti és börzén szoktam még venni Ellepi rugikat. A plüss rugikat viszont nagyon nem szeretjük, nem is értem hogy nem izzadnak bele a babák, az enyém például nagyon utálja, csak a pamut jöhet szóba. Kb. 2 plüssrugim van ,amit csak sétakor adok rá az overall alá.
2010. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Én rugikat csak a Tescóban vásároltam a picúromnak. Nagyon jó a szabása, és az anyaga is. Most már 16 és fél hónapos, de még mindíg rugiban és hálózsákban alszik.
2010. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
3 hónapos a kislányom, body+rugi-t használunk. Nagyon nagyon ritkán volt rajta body-harisnya-kisgatya-pulcsi. Szerintem nagyon kényelmes és praktikus dolog a rugdalódzó! Én és a babám nagyon szeretjük!
2010. jan. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is szeretem a rugikat, de mostmár 4,5 hós a kisfiam, és egyre többször adok rá vagányabb cucokat, nagyon édi:-)

Nekünk legjobban a bollaby és a brendon és a dodipetto vált be. A Kenguru gold-os cuccok nekünk nem jöttek be, szerintem úgy sz@rok ahogy vannak, egyszer kimosom őket, és nyúlnak világba.

2010. jan. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Három hónapos kisfiunknak nagyrészt rugija van, meg body-ja, éjszakára hálózsákok. Volt egy kantáros farmere, amit kinőtt, mire először megpróbáltuk ráadni, meg egy melegítője, ami kicsit még nagy. Egyik sem az igazi, mert össze-vissza csúszkál a derekán. Nagyon jó még az "ujjatlan rugi", ami egy egy vastag pamut naci, és alá pulcsi.
2010. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nekem is van néhány rugim, de soknak tényleg rossza szabása, meg nekem nem tetszenek. Mi szeretjük a talpasnadrágot, pulcsikat. Jobban tudom variálni épp hőmérsékletnek megfelelően. A tescos és a cherokee dolgok nagyon bejöttek, főüleg, ha le vannak árazva. Turkálókban is nagyon egyedi, kényelmes dolgok vannak. A farmer szerintem sem kényelmes, túl kemény egy kicsi babának. A tescoban vettem egyet, de az belül polár és és buggyos szabású, annyira édes. Viszont kaptunk rendes farmert, ami szintén szép nagyon, de szűk szabású, és nem tudom, hogy fogom rárángatni a pelenkára. Szerintem sehogy. Nekünk bejött a SCAMP márka

[link]

bodyja és melegítője van onnan. Amúgy ha rugit szeretnél -miért ne, ha nektek az jön be???-, akkor érdemes magyar készítőket keresni a bababoltban; a minőség és a szabás szempontjából is kiválóak. Kínai babaruhát ne!

2010. jan. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk nagyon meleg van, panelban lakunk, 25-26 fok, így sok lenne rá a body-rugdalózó.Így egy body van rajta, egy zokni, és egy pamut kisnadrág.Ez nagyon kényelmes, jól tud benne mocorogni.Bár van több farmerje meg egyéb anyagú nadrágjai, amiket kapott, még nem volt rajta, csak pamutnadrágot adok rá.De szokott néha rugiban is lenni, de akkor nem adok alá bodyt.Éjszaka rugiban alszik, az a pizsi.

2010. jan. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!