Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam abba a hozzátáplálást,...

Hagyjam abba a hozzátáplálást, vagy folytassam? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

3,5 hónapos a babám. Minden cicizés után sugárban jött vissza a "büfi". Azt hallottam, hogy ha a hozzátáplálást elkezdjük, akkor ez meg fog szünni. Kicsit talán kevesebbet büfizünk, de még mindig ott tartunk, hogy a konyhába, vagy a fürdőbe ki kell menni büfizni, mert minden alkalommal a földön köt ki a tejcsi, agy jókora tócsányi. Amúgy minden rendben van, szépen hízik, 4 óránként eszünk, az éjszakát végigalussza. Szerintetek mi legyen, várjak fél éves koráig a hozzátáplálással, ahogy kellene, vagy folytassuk a próbálkozást???

Bocsi, kicsit hosszú lett.


2010. jan. 7. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Akitől hallottad,hogy a hozzátáplálással megszűnik,az szerintem minimum a 4 hónapos korra gondolt.

Nézesd meg a gyerekorvossal,nekem mindig azt mondta erre,hogy nem büfizik rendesen,és azért jön vissza.Vagy emésztési probléma.Amíg ez nem javul én mindenesetre várnék a hozzátáplálással,amivel szerintem 6 hós koráig amúgy is ráérsz.

2010. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal, hogy hozzátáplálsz, még nem fog elmúlni a bukás. Ez egy természetes dolog pici babáknál, hiszen méág nem zár tökéletesen a gyomorszáj. Az én nagyobb lányom még 7 hónaposan is annyiszor bukott, hogy naponta 5-6x kellett átöltöztetni. Kinőtte minden beavatkozás nélkül. Lehet, hogy a Te babád is csak kicsit mohóbban eszik, ami túltelíti a pociját, erre jön még a gyengébb zárás. Ha rendesen gyarapodik a baba és nem zavarja a bukás, szerintem fölösleges még hozzátáplálni. Egyébként a bukás mennyisége is megtévesztő, hiszen ami visszajön, az nem csak tej, hanem belekeveredik nyál és más emésztőnedv is.
2010. jan. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Várj 4 hónapos koráig,akkor már elkezdheted gyümölccsel,majd később főzelékekkel.Lehet,hogy csak mohó a picid,és többet szopik,mint amennyire szüksége van.Az én egyik gyerekem is ilyen volt.
2010. jan. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Engem nagyon zavart, hogy a kisfiam állandóan bukik(két hós), gondolom őt is. Elvittem dokihoz, Nutritont írt fel neki, amitől mérséklődött a bukás.
2010. jan. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mi az a Nutriton? Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy erre nincs semmi gyógyszer. Amúgy elvittem hasi ultrahangra is, és rendben találtak mindent. Nincs nyitva a gyomorszája.
2010. jan. 7. 11:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: most akkor tényleg hozzátáplálsz (szilárd étel),vagy kiegészítesz (tápszerrel)?


Mert 3,5 hós babának még nagyon nem kéne elkezdeni a hozzátáplálását.

2010. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Almapépet adtam neki kb egy hétig, naponta egyszer egy keveset. Nagyon ízlett neki, csak úgy falta. De nem hagytam ki helyette egy szoptatást sem. Amúgy csak anyatejes. A tej mennyiségével nincs baj, mert még jut arra is, hogy ennyit kihányjon. Simán elég lenne még egy másik babának az a mennyiség amennyit ő kipakol. Eddig aki látta mindenki csak rémüldözött. Az első gyerkőccel nem voltak ilyen problémák, azért vagyok ilyen tanácstalan.
2010. jan. 7. 12:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Túl sokat eszik és felesleg visszajön. Majd kialakul, Nehogy hozzátáplálj, főleg ha sok tejed van!
2010. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is többet eszik mint amennyi kell neki,és az jön vissza. Én is ilyen baba voltam, anyu mindig ezt mondogatja. Semmi bajom. És szerintem a hozzátápival csak azért lesz kevesebb a bukás, mert kevesebb tejet iszik, azaz kevesebbet is bukik. A kaját meg talán nem hányja vissza, vagy lehet azt is.
2010. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha sok tejed van, 6 hónapos korig el se kezd a hozzátáplálást, hisz az anyatejnél jobbat nem adhatsz neki! Szerintem is csak a többlet távozik, erre pedig nem kell adni neki semmit (főleg, hogy a hasi uh-n mindent rendben találtak).
2010. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!