Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan jött ez az őrület a...

Honnan jött ez az őrület a 70-es években, hogy a siró gyereket nem szabad felvenni?

Figyelt kérdés

Most olvasom Dr. Bagdy Emőke könyvét (Család és szocializáció és személyiségzavarok) ami 77-ben iródott, és már ott is leirja a pszichológia a majomkisérletek során tapasztalt káros hatásokat. Mégis volt egy ilyen elmélet, ami nem tudom honnan eredt, hogy a siró gyereket nem szabad felvenni, mert csak "elkapatjuk". Ekkora baromságot, amikor az anyai ösztön is azt kivánja, hogy a gyermeket magunkhoz öleljük.


Ennek az elméletnek, amit sok anya az akkori csecsemőkön alkalmazott, káros hatása lett a mai felnőttekre.


ti tudjátok akkori anyák, hogy mi ment akkoriban a 70-es években? szeretném tudni, de anyám nem árulja el nekem, hogy ő felvett-e engem. csak annyit mondott, hogy akkor ez volt a "divat".



2014. júl. 8. 23:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem ez logikus mert nagyobb gyereknél például ha sír az áruházban hogy vegyenek meg neki valamit akkor nem szabad megvenni mert elkapatjuk. Ez tény. Ugyanez érvényes egész kis babánál a sírásra, persze ha tudjuk hogy tényleg nincs semmi konkrét baja és nem azért sír.
2014. júl. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%

Az általad említett könyv már ott elveszti számomra a hitelességet, hogy majom kísérletet hoz fel példának.

Én is a 70-es években szültem. Akkoriban Dr. Benjamin Spook volt a biblia. Viszont aki tárgyilagos tudott maradni, az nem csak a könyv ajánlásai után ment a gyerekkel való nevelésben.

2014. júl. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
B.S.-ról annyit hogy öngyilkos lett a gyereke állitólag. bár azt nem tudjuk miért.
2014. júl. 8. 23:10
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Igen ezt mondták, hogy nem szabad felvenni ha sir a baba.En a 80.-as év elején szültem. Sohasem tudtam megállni, hogy ne vegyem fel,ha sirtak a gyermekeim.Sõt olyan sem fordult elõ,hogy letettem ébren aludni a kis ágyba babaként, hanem az ölemben vagy álltam és karomban ringattam el õket .Amikor letettem a kis ágyba,ha felébredt,akkor simmogattam a hátukat és nyugodtan visszaaludtak.Nagyon kiegyensulyozott babáim voltak.A férjemen kivül nem volt segitségem, de õ is tanult,tehát szinte egyedül csináltam mindent.
2014. júl. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%
NEM az volt a "divat", hogy soha nem szabad a síró gyereket felvenni. De az igaz, hogy nem árt egy gyereknek sem, ha hagyják egy kicsit sírni, ha különben nincs semmi baja. Azért van ma annyi kezelhetetlen gyerek, kimerült anyuka, mert ha megnyikkan a gyerek, azonnal felveszik.
2014. júl. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

egyébként mi bajod a majmokkal? embereken kellett volna ezt a kisérletet végre hajtani?


én se értek egyet az állatkisérletekkel, de ha már megcsinálták, akkor ez eredményként számithat. ezen már úgysem tudunk változtatni.

2014. júl. 8. 23:38
 7/16 A kérdező kommentje:
én nem hinném hogy azért van a sok kezelhetetlen gyerek, mert felveszik őket. azért van, mert később mintent megengednek nekik, és hagyják, hogy ők irányitsák a felnőtteket. Plusz még a média is közre játszhat ebben a váltzásban.
2014. júl. 8. 23:39
 8/16 anonim ***** válasza:
57%
Csak annyi bajom van a majmokkal, hogy hiába stimmel több, mint 90 %-ban a genetikájuk, nem emberek. Vadállatok.Pont az a pár % különbözteti meg a majmot az embertől.
2014. júl. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

A majmok és a kutyák és más vad és nem vad állatok számára természetes a szoros testi kontaktus a kis védtelen kölykükkel. Csak az ember az, akik közül sokan átpaterolják másik szobába, alighogy hazahozták a kórházból a picit...


Én és a babám közt hitetetlen jól működik a kommunikáció, mert mindig reagáltam, ha segítséget kért tőlem. Egyetlen egyszer hagytam sírni, mert úgy ítéltem meg, fontosabb dolgom van, mint karba venni, de utólag nagyon bánom. Borzasztó volt, hogy szakadt a könnye, és a legborzasztóbb az volt, hogy odahúztam a közelembe a pihenőszékben és nem vettem fel jó 10 percig, amíg fel nem mostam. És ez azért volt szörnyű, mert akkor élte át először azt, hogy hiába hívott, hiába voltam ott, nem siettem a segítségére. A végén már vele bőgtem. Akkor fogadtam meg, hogy ezt soha többé. Én inkább kivártam, amíg saját maga válik le rólam annyira, hogy 20-30 perceket is elüldögél már a pihenőszékben, ha közben lát és tudom csinálni a dolgom. Meggyőződésem, hogy azért jutottunk el idáig, mert pontosan tudja, ha szüksége van rám, azonnal ott vagyok, azonnal a karomba veszem. És még csak 3 hónapos, tehát nem éveket kellett erre várni.


Engem már felvilágosítottak ennek a korszaknak az anyukái, hogy csukjam rá a szobaajtót, ne ringassam, mert összerázom, adjak cumit neki, ha sír, ne aludjak mellette, ne aludjak vele egy ágyban, hagyjam sírni és meg fogja unni, stb...stb...stb...


Mielőtt anya lettem volna, azt hittem, utálom a gyerekeket, annyira idegesítettek, de most inkább azt gondolom, az az anya, aki képes rácsukni a síró kisbabájára az ajtót, na az nem szereti a gyermekét. Mert én, aki elvileg rühellem a gyerekeket, de megőrülök az enyémért, soha, soha nem tudnám magára hagyni, ha hív. Ha alszik is és elvileg azt csinálhatnék, amit akarok, 5 percenként ránézek, minden rendben van-e.


Igaz, nem tudok tőle főzni, és 3 hónapja gyakorlatilag a karomban van ez a kis majom, de olyan őrületes szerelem és boldogság a jutalom, amit meggyőződésem, hogy nem érezhet át az, aki az ösztönei ellen dolgozik.


Én pl. a kutyáimmal is lazán együtt aludtam, bár a legtöbb ember ezt is elítélné...De a legtöbb ember soha nem is kap annyi boldogságot a kutyáitól, mint én.


Végülis az egészen azt hiszem, nem múlik semmi más, mint az, hogy boldogok leszünk-e.


Most hogy 3 hónapos, már tudom, mikor hisztizik, olyankor már nem mindig engedek, pl. ha pelenkázás helyett inkább sétáltatna, nem érdekel, könyörtelenül átpelenkázom, ha hisztizik is kicsit miatta, az nem olyan sírás. De ha a sírásával engem hív, megyek azonnal.


Én nem hiszem, hogy az elkényeztetés, hogy mindig ott vagy, ha a gyereknek szüksége van rád.

2014. júl. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Én azt gondolom, hogy a 60-70-es években az anyákra jóval nagyobb teher került. Mert a mai világban pl. munka mellett már sok nő nem főz, hanem menüznek, rendelnek stb. Egyre divatosabb lesz hetente-két hetente takarítónőt fogadni (már, aki teheti)! Akkor azonban még nem! Nyilván ezeket egy vagy több gyerek mellett baromi nehéz volt ellátni, és úgy gondolom,hogy nem volt "idejük" felkapkodni a gyereket állandóan! Gondolom én! Aztán persze lehet,hogy nem így van!
2014. júl. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!