Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális a havi 1...

Mennyire normális a havi 1 kg-os gyarapodás?

Figyelt kérdés
7 hónapos a fiam, és eddig minden hónapban legalább 1 kilót hízott. Átlagos súllyal, 3330 g-al született.... most 10 kiló fölött van :(
2010. jan. 7. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A dokink szerint az az ideális, ha az első két hónapban hízik 1 kg-ot, aztán a következő 4 hónapban havi kb. fél kg-ot, és 6 hónapos korától 1 éves koráig havi kb. 30-35 dekát.
2010. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem még ne keseredj el,hisz jön mostmár az örökmozgó korszaka és biztos visszafog lassitani a hízással. Az én fiam 3000 gr-al született,most 4 hónapos és 7 kg, egyáltalán nem kövér,és nagyon mozgékony. Ha a nagykönyvet nézzük akkor ugye csak fél éves korára kellene megduplázza a születési súlyát. Még most a 4.-ik hónapban is 1 kg-ot hizott. A fiúk amúgy is nagyobb súlyúak. Lehet,hogy most viszont a Te fiad egy éves koráig már csak 1-2 kg-ot szed fel az pedig ideális. Nekem is azt mondta a védőnő hogy ha esetleg visszaáll és csak havi 20 dkg-t hizik az is tökéletes lesz.

2010. jan. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én kicsit sokallom a havi 1 kg hízást... pedig semmi extrát nem kap, reggel este 220-240 tápszer, napközben 2x gyümi ebédre pedig 200 főzelék. Ha kevesebbet adnék neki sírna egész nap az éhségtől. :(

Valamelyik nap úgyis megyünk orvoshoz, megkérdezem

2010. jan. 7. 09:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne izgulj, most fog elkezdeni igazán kúszni-mászni, és akkor lehet, hogy hónapokig egy grammot sem fog hízni. Nálunk is ez volt. Gyakorlatilag a babám fél éves kora óta nem hízott semmit. (1éves)
2010. jan. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen normális:)

Kisfiam kereken 4 kg.volt,amikor megszületett,6 hónaposan már 10 kg volt,1 évesen pedig 13.

Ne aggódj,később ő is szép magas,erős kisfiú lesz:)!

(kisfiam most 5 éves 24 kg.és 123 cm.,nem látszik rajta,hogy erősebb kisbaba volt)

2010. jan. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!