Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Étvágyjavításra tudtok javasol...

Étvágyjavításra tudtok javasolni valamit?

Figyelt kérdés

18 hós fiam keveset eszik,dokinő irt fel neki vaspótlást.mit tehetnék még?

3 hónap alatt kb 1 kilót hiztt.igaz egész nap megy .12 kiló


2010. jan. 6. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem is 18 hós a fiam, 12-13 kiló között van a súlya, ez teljesen jó. Mi baj ezzel? Hát ilyenkor már nem úgy híznak mint kicsinek.

Mondjuk az enyém rengeteget eszik. Nagy tányér leves után simán eszik második fogást ebédre. Ma pl. sültcsirkecomb (alsó) egy darab, egy kis adag rizs, meg tzatziki saláta. Mindezt daranokedlis zöldségleves után.

2010. jan. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Béres csepp nekünk meghozta az étvágyat. És nem is árt egy kis vitamon és ásványi anyag ilyen időkben.
2010. jan. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is a bérestől eszik jobban a lányom- legalábbis azt hiszem. A te babádnak semmi baj nincs a súlyával. Az enyém lassan 20 hónapos és jó ha 10 kg van.
2010. jan. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A két évvel idősebb lányaim 12kilósak.:)))És velük sincs semmi baj, a fiaddal sem.Beteges?Nyomott a hangulata?Ha nem,hagyd,ne erőltesd,ne tömd.Ezt a mi orvosunk mondta a lányaimmal kapcsolatban.
2010. jan. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

20 hós rossz evő kislányom 87 cm és 10,70 Kg. Semmi baj a babáddal. Ami nálunk bevállt a Vita Aktív.


[link]


Csak ajánlani tudom. Itt minden infot megtalálsz róla. Ha pedig kell a hölgy elérhetősége akitől én is veszem szólj. Ő postázza és megadja rá a 30%-os kedvezményt mert amúgy ötezren felül van az ára. De a Béressel is próbálkozhatsz, én azt azért nem próbáltam mert 10 Kg alatt nem ajánlotta a dokinéni és a kislányom két hete lépte túl a bűvös 10 Kg-t :) Ezt pedig már 8 hónapja adom neki.

2010. jan. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.igazából nem a súlyával van a probléma hnem hogy alig eszik valamit.reggeli tejci uán egy kt falat májkrémes stb kenyér.délben általában megeszi az ebédet.délutánis pár falat esetleg joghurt vagy gyümi.vacsira tejci és utánna amit mi vcsizunk.kevésnek tűnik és attól félek hogy nem jutnak be azok az anyagok a szervezetébe amire szükség van.nehezen tudom leültetni enni,állandóan megy van hogy szaladgálok az étellel utánna.sokszor nyűgős ráadásul rosszul alszik.nem beteges,tavaly télen egyszer folyott az orra,15 hónaposan rózsahimlős volt.ennyi..idén még csak köhögés sem volt.megpróbálom neki a bérest.miért irt vasat a dokinő?énis szedtem mert vérszegény vagyok és nem lett farkasétvágyam tőle.köszi mégegyszer
2010. jan. 7. 08:45
 7/13 A kérdező kommentje:
ja és elfelejtettem.olyan mint a csirkecomb nem kell mert meg kell rágni.olyan ételt szeret amit csak nyelni kell.12 foga már van
2010. jan. 7. 08:46
 8/13 anonim ***** válasza:

béres csepp. úgy tűnik, nekünk beválik, kopp-kopp :)

ha attól félsz, nem jut be elég vitamin meg akármi, akkor bármilyen multivitamint adjál neki. eddig az enyém is azt kapott, de most áttértem a béresre, mert elég beteges is. most 16 hónapos, és kb. 9400 g....szóval a téd jó súlyú:)

vitaminpótlásra: Cebion multi, Multikid

2010. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

előző vagyok

amióta szedi a bérest, a reggeli 140 ml tápszer adagja szépen növekszik, már 180at simán megiszik.

az esti adagja 240 ml, de ezt mindig csak 2 részletben tudta meginni, most egy húzóra, és utána alvás előtt még 100 ml, tehát 340 ml-re nőtt az esti adagja is:))))))))

2010. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom (második vagyok) hogy a kajával lehet akkor a baja. Próbáld minnél kisebbre összevágni neki a csirkecombot, főzz mellé (én fagyasztottból szoktam) zöldséget, nyomkodd össze a hússal együtt. Így, ha már nem száraz az enyém imádja.

Nem azt mondom, hogy turmixgéppel pépesíts, de pl az enyém még mindig reszelve kapja az almát, mert máshogy nem eszi meg. Néha joghurttal keverem úgy tényleg isteni.

Nem vagyok híve a bogyóknak, mert nagy része fel sem tud szívódni, nem hogy a sejtekbe beépülni, szóval inkább változtass egy kicsit az étrenden.

Próbálj szaftosabb, lédúsabb kajákat adni neki.

Paradicsomos húsgombóc, főzelékek tojással-fasírttal-csirkemellel, tejfölös túrós tészta...

Uzsira banánturmix (banán+tej)? Azt még a felnőttek is szeretik. Még simán kaphat sütőtököt, ha kicsinek szerette.

2010. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!