Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Házi tej vagy bolti?

Házi tej vagy bolti?

Figyelt kérdés
Melyiket adtátok babátoknak?
2010. jan. 6. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erre jo sok valaszt fogsz kapni es vitava fajul majd a dolog...En boltit fogok adni neki ha mar eleg nagy lesz hozza,most szopik mert ot honapos ,utana tejpor jon,majd egy eves kora utan johet a tehentej.
2010. jan. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vitát azt nem szeretnék csak a véleményetekre vagyok kíváncsi!Ki hány %-ost adott?
2010. jan. 6. 13:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak azert irtam mert volt mar egy hasonlo kerdes es ott a hazi tejet nagyon elleneztek egyesek szoval ket taborra szakadtak es borzalmas vita lett belole.
2010. jan. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16 hónapos kislányom még szopik, így nincs szükség arra, hogy tejet adjak neki. Az ételeibe házi tejet rakok, mi is azt isszuk. A tejet olyan helyről veszem, ahol előzőleg bevizsgálták, végig hűtve tartják, ÁNTSZ-engedéllyel árusítják. Sajnos a bolti tejek nemigen nevezhetők tejnek, nagyon sok felvizezettek, tejporból (permeátum) készülnek, alig van közük ahhoz, ami a valódi tej. Persze, ez is mindenkinek a saját döntésén múlik.
2010. jan. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az első gyerekemnél nem jutottunk hozzá a házi tejhez, így bolti 2,8%-osat kapott, de csak azért, mert 3,6-os nem volt abban, ahová jártunk. :) A másodiknál már házi tejet fogok adni, de még nem kapott. Ezt persze csak forralva adom egyéves kora után. Nem a zsírtartalommal van a probléma egyébként (házi kontra bolti), mivel az anyatej sokkal zsírosabb, mint a tehéntej, tehát a tejzsírszázalék mindegy.
2010. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 17 hónaposan próbálkoztam először a bolti tejjel, 20 hónaposan a házival a kisfiamnál, de egyiket sem fogadta el, mivel még mindig cicizik és így nem jött be neki egyik sem.Amúgy most 2éves és ugyan ott tartunk.
2010. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam most 16 hónapos 10 hós kora óta bolti tejet kap mivel nem volt hajlandó meginni egyik tápszert sem pedig tényleg az összeset kipróbáltuk minden varriációval, ezért a védőnő javaslatára elkezdtük a tejhez szoktatni és láss csodát nyelte mint kacsa a nokedlit.Azóta is azt kap de a védőnő határozottan ellenezte a házi tejet ,ezért boltit adok neki 1,5-es azaz kék tejet mert azt mondta a védőnő hogy nem jó ha túl zsíros tejet kap mert az a zsír ami a tejben van és az ami az anyatejben az teljesen más.És igaza volt mert egyszer adtam neki 2,8-asat és piros pöttyök lettek az arcán mert túl zsíros volt neki.De a 1,5-től nem volt semmi baja pedig már 8 hónapja issza.Szerintem mindenki maga döntse el hogy mit lát jónak.Ez ugyan olyan vitás kérdés mint a házi koszt és a bolti bébiételek közti különbség

Jó babázást

2010. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy a lényeg: forrald fel mindig! Egy ismerősöm a házi tej miatt a halál torkából jött vissza, hetekig volt az intenzíven. Nem forralta fel...
2010. jan. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előre is bocs az OFF-ért! Az utolsótól kérdezném: mi baja lett a tejtől? Csak amiatt, hogy nem forralta fel????
2010. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudok véleményt mondani, csak érveket. A bolti tej tisztább, biztos nincs benne kórokozó, vérlemezke, netán ürülék. A bolti tej molekuláris szerkezete a homogénezés miatt némileg más, mint a nem kezelté, és ez allergiát okozhat. A házi természetesen lehet szennyezettebb, de nem kezelik semmi olyan módszerrel, amitől széthasadnak benne a szénhidrátok.
2010. jan. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!