Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok ha babátok...

Mit csináltok ha babátok valami olyannal akar játszani ami nem épp tiszta?

Figyelt kérdés
A fiam ma felfedezett magának egy névjegykártyát. :) Ráirkálva, összefogdosva, nem szívesen adom a kezébe, pláne, hogy azonnal a szájába tömködné :D El is vettem tőle, üvöltött nagyon. De sokszor van, karácsonykor pl. a csomagoló papír volt a kedvenc. Ilyen helyzetben mit lehet tenni? Sokszor tapasztalom, hogy a saját, jobbnál jobb,drágábbnál drágább játékok nem kötik le annyira mint pl. egy darab papír.
2010. jan. 5. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Amit lenyelhet, szétrághat és a darabjait szintén lenyelheti azt nem adom neki oda, de arról már lemondtam, hogy az egyebeket mindig kiráncigáljam a kezéből. Tiltásom ellenére cipőtalpat nyalogat, kulcsot rág ha megkaparintja, pénzzel játszik (szerencsére nem eszi meg). anyukám kétpercenként sikongatott, hogy töröljem meg a kezét ha a szobakutyánkhoz ér. Hát erre nekem sem időm, sem türelmem..:-( nyilván a látványosan koszos dolgokkal nem játszhat, de azért neki is edződnie kell. Ha burokban tartjuk a gyereket csak rosszabb lesz!
2010. jan. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Nagyjából úgy vagyunk, mint az első válaszoló.
2010. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Ez így van ahogy az előttem válaszoló is említi. Ha burokban tartod azzal tényleg csak ártasz. Én vallom hogy az a kosz amit megeszik kell a kis szervezetének hiszen attól válik erősebbé. Próbáld meg lazábban felfogni a dolgot, mond hogy nem tudni mitől hízik? Múltkor 9 hónapos lányom lerágta az újság papírt mire észrevettem le is nyelte, nincs semmi baja tőle pedig ki tudja ki fogdosta előttem. Csak erősebb lesz tőle.
2010. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első babánál még lehet figyelni erre, nekem az a tapasztalatom most a másodikkal, hogy a "nagytesó" az, aki mindent összefogdos, a földön csúszik mászik, aztán odamegy a kicsihez, és megfogdossa a kezét, mert játszik vele amit ő nyomban a szájába tesz... Lehetetlenség mindent tisztán tartani, és a nagyobbnak állandóan kezet mosni.

Mostanában csak mosolygok azon, hogy az első gyerekemnek ha leesett egy anyagjátéka, egyből vittem kimosni, most meg csak megrázom és visszaadom. :o)

De szerintem ez így normális, az elsőt mindenki jobban óvja...

Amit viszont olyannak ítélek, hogy tényleg nem játszhat vele, azt elteszem/elveszem, ha már megszerezte.

2010. jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, egyetértek veletek, tudom nem szabad és nem is tudom steril környezetben tartani. 7 hónapos a babám, és még nem szoktam hozzá, hogy ilyenekkel játsszon, hogy újságpapír, névjegy vagy egyéb koszos tárgyak... :( de hogyan lehet ezt megszokni...? Amúgy nem avgyok az a túlzottan tisztaságmániás, nem fertőtlenítem a játékait cumijait minden nap, de hetente többször sem, de ez más.

Azért köszi a válaszokat. :)

2010. jan. 5. 14:03
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a kuka és a WC a tiltott hely. A jelenlegi sláger a cipőfűző és a küszöb rágcsálása. Jön a foga:)
2010. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi is kb úgy vagyunk, mit az első, csak nincs kutyánk. De voltunk régebben lovardában, és ott a lovakat is simizte, a kutyákat is, aztán persze az uját szopizta (nincs cumi). Semmi baja nem lett az ilyen dolgoktól. Járunk 8 hónapos kora óta úszni. Az a rengeteg uszodavíz, amit eleinte (direkt) megivott!!! Attól se lett baja. Rágcsálja a lakáskulcsot, kocsikulcsot. A kertben a slag végét, ami csupa sár, és még sorolhatnám.

Az apró dolgokra kitérve, a fiam nem veszi a szájába őket. A zizit sem eszi meg, pedig mondtam, hogy azt lehet.

2010. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyereknél ha leesik a cumi a földre,kifőzöd.

A másodiknál a pólódba törlöd,

míg a harmadiknál már csak a kutyával hozatod vissza...:)))


Hidd el,a harmadik lesz a legegészségesebb!

2010. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:)) akkor keresek neki egy kevésbé lestrapált névjegyet vagy papír galacsint... :)
2010. jan. 5. 14:42
 10/13 anonim ***** válasza:
1 éves,a wc-be pancsol,cipővel játszik,kulcsokkal,kukázik rendszeresen.A múltkor a szilveszteri bóléból kidobott citromot vette ki és azt nyalogatta.Néha a hideg ráz tőle,de a wc kivételével nem rohanok kezet törölni neki.valószínű én is így nőttem fel.ez a világ nem steril,így kell benne élnünk.vannak azért amit még jobb távol tartani tőle,de a leg jobb ha megpróbálsz beletörődni.semmi baja nem lesz.
2010. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!