Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 7 hónapos babának kb hány...

Egy 7 hónapos babának kb hány gramm szilárd ételt kellene ennie?

Figyelt kérdés
a hozzátáplálás negyedénél tartunk kb. Ha az üvegeset veszem alapul az 190 gramm. az kb hány kanálnak felel meg. Házilag csinálom az ételt neki üveges bébiételt nem bontottam még ki mert csak pazarlásba menne. 8-10 kanálnál tartunk csak nem tudom, hány kanál lenne a megfelelő mennyiség.
2010. jan. 5. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Amennyi neki jól esik :) Van olyan baba, aki 2-3 nap után megeszik egy teljes adagot (egy üvegnyit), a másiknak még 1 hónap után se kell 8-10 kanálnyinál több. Az én kislányom 6 hónapig csak szopott,utána kezdtem neki adni a gyümölcsöket. Egy hónap után 6-8 kanál után elfordította a fejét, nem is lehetett volna többet adni neki. A cicit meg kérte. Nem csináltam belőle ügyet, hiszen szépen fejlődött így is. 7 hónaposan vezettem be a főzeléket, 8 hónaptól kap húst is. Addigra értük el, hogy már elfogyott fél üveg bébiétel, úgy 14-15 kanálnyi. Azóta se nagy étkű, mégis 16 hónaposan 12 kiló...pedig mindig fut, megy, mozog :))
2010. jan. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mi is cicizünk még.:)csak, hogy legyen viszonyítási alapom. tehát kb. 14-15 kanál. ok. köszi szépen
2010. jan. 5. 11:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Ők még nem sokat esznek.

Ajánlom a Devics józsefné: Csecsemők szakácskönyvét. Rengeteget segített. Kajálással kapcsolatban szinte minden kérdésedre választ kapsz. Nem recept gyűjtemény, inkább arról szól hogy szoktassuk a babát a helyes evésre, hogy később nyitott legyen az ízekre, ne legyen finnyás, jó étvággyal egyen....

2010. jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom akkor kb a normál bébiétel üvegnyit ette ebédre (én főzök neki), naonta csak egyszer evett szilárdat

Most 10 hónapos, nagyüvegnyit eszik ebédre és kbb annyit uzsira, mint régen ebédre.

Reggelre szokta neki csinálni pépet, de abból nem mindig eszik

Melletet négyszer szopik még napközben.

2010. jan. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!