Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig használtatok babakocsit...

Meddig használtatok babakocsit? Milyen funkciók a lényegesek 14-18 hós korban?

Figyelt kérdés

Most 14 hós. Vettünk neki még születése előtt egy "mindentudó" babakocsit (csak egyet nem tud - ülni benne...) A legjobban ülő pozíciójában is félig fekszik a gyerek, amit nyilván már nem tűr.


Emiatt most vennénk neki valami ernyő jellegű kocsit, mert ahhoz még kicsi, hogy sétáljon, épphogy tud járni. De amiatt, hogy nem tudom, mennyi idős korukig használjuk, nem tudom mennyire érdemes beruházni.


Milyen funkciók a lényegesek (dönthető legyen-e vagy sem, egyebek). Nagyobb gyerek alszik benne vagy mire használjátok? Nyilván sokat sétál és ha elfárad akkor ül bele. Mert van egy, amit kinéztem - nagyon kicsire összecsukható, viszont nem dönthető, és foglalmam sincs, milyen egyébre kéne odafigyeljek.


2010. jan. 4. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 18 hónapos,fél éve-amióta egyedül jár-nem igazán szereti a babakocsit.

Viszont vásárolni azzal megyünk,tehát ami nekem fontos: a kocsi alján lévő pakolós rész nagysága.:)

Szerintem ülni fog benne kizárólag,könnyűt,könnyen irányíthatót,jó nagy pakoló részeset vegyél,jó olcsón,mert lassan nektek is csak parkolni fog valahol az a babakocsi:)

2010. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell átgondolnod, hogy mikor és mire fogod használni. Kell-e hogy összecsukható legyen kicsire (autóba rakás), kell-e hogy könnyű legyen (BKV-ra fel-le), milyen terepen használjátok (beton/földút) Kell-e hogy legyen benne nagyobb rakodó alul (vásárláshoz). Ki fogja leginkább tolni, az milyen magas (állítható tolókarmagasság) stb stb.

Ha összeírtad a szempontjaidat (és persze a babáét), akkor érdemes nekiállni keresni egy olyat, ami a legtöbbnek megfelel...

2010. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi vagy 2,5 éves korig használtuk (nagyvárosban lakom és közben babát vártam igy nem tudtam felvenni a lánykám )A pakoló rész fontos és szerintem a fektethetőség is.az én lányom sokszor beszundított a nagy melegben délután.
2010. jan. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk két féle volt.A legegyszerűbb (kaptuk) nem lehetett dönteni,se pakolóhely nem volt.Ha a fogantyúra akartam vmit akasztani feldőlt.DE úgy összezuhant benne a baba, rossz volt nézni.Vettünk dönthetőt.Hosszabb utakon aludt benne jókat.Feszesebb volt a hátán az anyag, tartotta a gyereket.Ez szerintem fontos.És sokszor toltam üresen, az út nagy részén sétáltunk.
2010. jan. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem olyat vegyél az előző tanácsokon kívül, aminek átfordítható a tolókarja. Nekünk nem olyan van, és nagyon utálom hogy szegénynek sokszor a szemébe süt a nap, vagy pont az arcába fúj a szél, mert ugye ők már ülnek.
2010. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi vettünk napernyőt a kocsira, abból az okból kifolyólag, amit az utolsó is írt, teljesen bejött, 1500 Ft volt, már két nyarat kibírt... :o) oda fordítom, ahova akarom, mert a karja rugalmas, még oldalról is süthet a nap...
2010. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen utolsó, én is vettem (utolsó előtti vagyok), de az enyém nem bírta ki az egész nyarat sajna. Ebből is biztos a "legjobbat" fogtam mi, mint mindenből általában.
2010. jan. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!