Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az új kismamák közül bánja...

Az új kismamák közül bánja valaki, hogy a 3. évben nem lehet otthon a babával?

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 13:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%

Én ugyan még otthon lehetek 3 évig, de egyrészt bánnám, ha nem lehetne, másrészt azt nem értem, hogy gyes-ből hogyan tud bárki megélni?

Nekem ugyan nem jelent gondot otthon maradni, megengedhetjük magunknak, de azt tartom jobbnak, ha 3 évig otthon van az anyuka, legalábbis nem főállásban dolgozik, hanem max.4 órában. Ugyanis az első 3 év pótolhatatlan a gyermekfejlődésben.

2010. jan. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
52%
Ha érdekel egy régi kismama véleménye: nekem járna a 3 év, de a 3. évre mégsem tudok itthon maradni. Ilyen kevés GYES-ből szinte lehetetlen. Bölcsibe fogom iratni. Szóval hiába érint a következő gyereknél a rövidebb GYED, igazából nemsok változást fog érezni ebből a család a mostani helyzethez képest. Most sem bánom, hogy 2 évig leszek vele. A jövőben sem fogom.
2010. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%
Én is bölcsibe fogom adni a kislányom,mert a 3-ik évbe annyi pénzből nem lehet megélni.Szeretnénk második babát,de muszáj vissza mennem dolgozni,mert így is alig tudunk kijönni a pénzből.
2010. jan. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Hát és is "régi" kismama vagyok, de sajnos mi sem engedhetjük meg magunknak, hogy itthon maradjak a 3. évben. Pedig szívesebben látnám minden nap, hogyan fejlődik a picikém, minthogy bölcsibe adjam.
2010. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Van itt egy kis keveredés a gyeddel kapcsolatban!

Az új szabályozás szerint is a gyermek 2 éves koráig jár a gyed, ha a szülést megelőző 2 éven belül 562 nap biztosított jogviszonya volt az ellátást igénylőnek (ha a tgyást a szülés előtt 28 nappal veszi igénybe, akkor 590 napnak kell lennie).

2010. jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is "régi"kismama vagyok,és a nagy fiam is járt bölcsibe pedig már 16 éves és csak 2 éves koráig tudtam itthon maradni vele!A középső fiam "megússza"a bölcsit,mert jön a kistesó.De ha nem lennék terhes akkor indulhatna bölcsibe,mert a gyesből (most sem-régen sem)lehet megélni.Tehát minket nem érint az új változás!
2010. jan. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért,de Heni te vagy az utolsó válaszoló?
2010. jan. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

16:30-nak igaza van. Én most gyeden vagyok, de kistesót tervezünk gyed lejárta előtt. Elvileg 2 évig maradhatok vele majd gyeden, mert megvan a biztosítási jogviszonyom (főleg, ha a táppénz, tgyás, gyed is annak számít). De 3. évben nem tudnék maradni, mert nem engedhetjük meg anyagilag!

Azért rossz, mert munka mellett is lehet(ne) igényelni a gyes-t, így 1 éven keresztül havi 28-29 e ft-tól (nem tudom pontosan) esünk el.. :S

De talán a köv. kormány megtartja az ígéretét. Vagy csak naív vagyok :(

2010. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
19:07 -írónak,igen én vagyok és Te ki vagy?Betti?
2010. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
14:04-es,Zsófi vagyok,Zsömi anyukája.
2010. febr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!