Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lapos a feje de nem szeret...

Lapos a feje de nem szeret hason. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint lapos kicsit a babám feje.Már hónapok óta magyarázom neki hogy nem szeret hason lenni egy ideig elvan aztán örült visitásba kezd.Ma is hasra fektette mert nem hitte el 2 órán keresztül nyugtatgattam a lányom.Itthon is ugyan ez van.A másik meg hogy nem fordul az oldalára és menjek vele gyógytornára.Az tény hogy még nem fordult át teljesen de ugy olvastam hogy azt csak 4 hónapos kortól kezdik el.Ő meg 12-én lesz 4 hónapos.Teljesen kétségbe estem egyrészt a gyerek miatt másrész ha gyógytorára kell mennünk azt nem tudom hogy oldjuk meg.30 km-relakunk a kórháztól és egy 4 hónapos gyerekkel állandóan buszoszgatni arról nem is beszélve hogy már most 6,5 kg.Volt már valaki hasonló helyzetbe?
2010. jan. 4. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt kellene tenni, hogy bizony akkor is hasra kell tenni. De ne hagyd ott, hanem dumálj, bohóckodj. Először egy percre, aztán ötre majd igy tovább. Fog az menni!!!
2010. jan. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom utált hason lenni, akár bohóckodhattam is neki akkor is visított! úgy azt csináltam, hogy naponta többször egy-egy percre tettem hasra. Tudom ez a fejformáján nem segít, én nem is amiatt csináltam. 3 és fél hósan fordult hasra, amit nagyon élvezett ugyan, de egy perc múlva ugyanúgy visított, vissza kellett fordítanom. Naponta ötezerszer...5 hónaposan fordul vissza, akkor már nemm volt gond, forgott magától aSzerintem nálatok már az az egy hónap nem oszt nem szoroz (nemvagyttok még a hasra fordulással sem lemaradva egyébként), néha hasra fordítanám hadd szokja de nem érdemes erőltetni. Attól nem lesz kerekebb a buksija!
2010. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 4. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Erőltesd a hasra tételt, hidd el, meg fogja szeretni.Vannak olyan izmok, amik csak úgy tudnak erősödni.Az én fiam is négy hónapos, és utált hason lenni, üvöltött egy perc után, most meg szereti, mert jobban tud nézelődni, mint háton.Minden nap többször tett hasra 1-2 percre, aztán lehet növelni az adagot.Én raktam elé színes játékokat, meg úgy fektettem, hogy lásson, és dumáltam hozzá.
2010. jan. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ismerősöm is kitalálta, hogy a gyereke utál hason lenni, mert párszor nem tetszett neki, meg hogy utál sétálni, mert párszor sírt benne, meg utál ezt-utál azt, mindezeket csak néhány alkalom alapján. Aztán amikor megijesztette az orvos, és nem volt más választása, akkor elkezdte hasra tenni a gyereket, és kiderült, hogy semmi baja nincs tőle, nem sír, csak hagyni kell neki megszokni az új helyzetet. Nem kell messze menő következtetéseket levonni néhány esetből.
2010. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szokott hason lenni de nem sokat.Amug tegnap voltunk oltáson ésmondtam a doktornőnek hogy mit mondott a védőnő.Hát majdnem hogy azt nem mondta hogy hülye.A gyereknek nincs lapos feje,ami ha lett volna szerintem nekem is feltünt volna, és semmi baj az izmaival sem.Azt mondta ha menni is kéne gyógytornára azt csak akkor ha ő mondja de nincs miért menni.Az utolsónak meg azt szeretném mondani hogy én nem találtam ki, 4 hónapja gyötröm a gyereket.Másrészt a a doki is azt mondta legyen egy picit naponta hason de ne engedjem ugy elaludnimert a csecsemő halál nagy rész emiatt van.Köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)
2010. jan. 6. 10:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!