Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 11 hetes babám háton szeret...

A 11 hetes babám háton szeret csak feküdni, viszont így tisztára laposodik a feje hátul. Mit tudok csinálni, hogy máshogy is tudjon feküdni? Vagy hogy megakadályozzam a lapos hátsófejet?

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a fejének.Ha majd felül,mozog,akkor a feje is kerek lesz. Ha erőlteted a máshogyan fekvést,akkor nem fog aludni. Neki ez a kényelmes.
2010. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! De biztos, hogy ki fog kerekedni a feje? Mert eléggé beindult a laposodás :( és még olyan sokára fog ülni.
2010. máj. 7. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért próbáld, hogy egyre többet legyen hason, mert úgy jobban erősödik, jobban fejlődik. Lehet hogy sírni fog, de próbáld meg legalább napi párszor 5-10 percre. Úgyis rájön, hogy hason többet lát, ahogy majd megtanul "fekvőtámaszozni".
2010. máj. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is csak a hátán aludt 4 hós koráig, neki is ellaposodott a feje. Nekem is mondták itt-ott, hogy majd ha ül, meg forog, akkor majd kikerekedik, de azért aggasztott a dolog. Én 'átszoktattam' az oldalán alvásra. Nappal mikor már álmos volt, nyújtózkodott, letettem az ágyra, megkapta a cumiját, oldalára fordítottam, simóztam a hátát, és szépen lassan elaludt. Pár nap alatt teljesen átállt. Ma már fél éves, amikor álmos oldalára fordul magától, és alszik. Néha annyira álmos, hogy simózni sem kell, elalszik magában. Már mindig így alszik, este is. Megfogja a kiságy rácsát, és szundi.
2010. máj. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Alvásra gondolsz, vagy ha ébren van? Mert alváskor szépen fordítsd el a fejét egyszer jobbra, egyszer balra, mindig váltogatva. Ha ébren van, akkor meg próbálgasd hasra tenni. Ha odafigyelsz, még javíthatsz a dolgon,elvileg 4 hós korig korrigálható a koponya, illetve kisdedkorra alakul ki a végleges fejforma (egy éves kor után). Addig meg sokat fog ülni, kúszni-mászni, akkor még sokat fog változni.Én is aggódtam, nálunk mondjuk az volt a baj, hogy kicsit jobbos lett a buksi, de nagyon odafigyeltem, forgattam a fejét, és szép lett,már félévesen ok volt.Most mindenki dícséri a fejformáját, persze ők nem is tudják, hogy "gond" volt- most már 15 hónapos. De figyelj oda, nálunk a családban van egy 10 éves kisfiú, akinek nagyon lapos a feje, és hát nem egy szép látvány szegényke.
2010. máj. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Nagyon jókat írtok. Akkor próbálkozunk.

Ébren is és alvás közben is háton szeret lenni. Ha alvás közben egyik oldalra fordítom a fejét, akkor valahogy mindig visszafordítja. Illetve már kipróbáltam, hogy oldalára fektetem és törölközővel megtámasztom a hátát, de addig izeg mozog, míg sikerül neki a hátára feküdnie.

Hason max 4-5 percet bír ki, mondjuk az már fejlődött, mert 1-2 hete még csak 1-2 percet ment :)

2010. máj. 7. 11:58
 7/8 anonim válasza:

Szia Kérdező!


Látom elég régi már a fórum. A Babád feje kikerekedett?

2011. ápr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, szépen kikerekedett!

Mi vettünk neki egy lukas kispárnát és azon feküdt kb 4-5 hónapos koráig. Már akkor kezdett kikerekedni, de utána valahogy nem is foglalkoztam már vele, szóval szépen rendbe jött :)

Nem tudom, hogy magától is rendbe jött volna vagy a párna miatt.. Nálatok is hasonló a helyzet?

2011. ápr. 6. 16:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!