Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "eszi" öklét 2hós kisbabám?

Miért "eszi" öklét 2hós kisbabám?

Figyelt kérdés

Ami biztos,h nem éhes-tehát nem azert teszi...akkor miért?Most ismerte meg/fel a kezecskéjét?Cumit is kiköpi,inkább a ujjait,öklét nyamnyogja...

Várom a válaszokat-köszönöm! :O)


2010. jan. 3. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb babának ez a szokása.Nincs ezzel semmi gond.
2010. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most fedezte fel a kezét. A rágcsálása nem feltétlenül jelez éhséget, azt más jelekből is észre lehet venni.

A kezecskéje most új, izgalmas dolog számára, mindig kéznél van. Fogzáskor is rágják a babák az öklüket, akkor masszírozzák az ínyüket.

2010. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ekkor kezdte a kislányom is rágni a kezecskéjét. Aztán ez a szokása megmaradt, mert elkezdődott a fogzás, most már egy ideje ezért rágja. Nem is tartott "szunetet" a két "szokás" kozt. Lehet, hogy a fogcsirák már elkezdtek mocorogni és mivel felfedezte a kezét, igy használja is.
2010. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 2,5 hós, ő is rágja az öklét és nagyon nyálzik. A védőnő azt mondta, hogy beindultak a fogcsírák.
2010. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én úgy figyeltem meg, hogy akkor csinálja, amikor fáj a pocakja, mondjuk ilyenkor a lábát is húzogatta fel. (Háton fekve persze)

Mostanra leszokott, már 4,5 hós, most már csak a fél kezét kapja be és nyalogatja (a bőr is kiszáradt azon a részen)...

Ami szinte biztos, hogy nem éhség miatt van.

:o)

2010. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A babák mindent a szájukba vesznek, ez még így lesz egy jó darabig. Ő most fedezte fel a kezét, de igazából még nem tudja, hogy az hozzá tartozik. Ezért is rágcsálja. Aztán ahogy már előttem is írták, kicsit később a fogzás miatt fogja rágcsálni. Aztán az is lehet, az ujját szeretné szopni, de még nem tudja, hogy is kell azt csinálni, így az egész ökle bekerüla szájába.
2010. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is kartam cumit adni, ikor már láttam, h kis pirosak voltam az ujjai, meg kintt a hdegbe ne nyálazzon össze mindent, de enem kellet neki, aztán megpróbáltam még 1-2 nappal később is és akkor kellett.

Szerintem furcsak nekr először a cumi.

Azóta cumizik, de csak időtöltésként.

Van, h cumizik egy darabig és aztán kiköpi, nézelődik.

Edsze most is enné a kezét inkább néha.

2010. jan. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 4 hós babám elkezdte de 2 éves korára kinőtte.
2010. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!