Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes kisbabám két napja...

8 hetes kisbabám két napja "eszi" az öklét, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Rendesen eszik, a tejcsi is elég. Egyébként cumizik, de most az nem kell neki, ráhagyjam?
2008. márc. 6. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szopizni akar. Ne adj neki cumit, etesd igény szerint.

Lehet, hogy nem farkas éhes, de akkor is.

2008. márc. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is nem kell erőltetni a cumit mert utánna neked lesz vele sok bajod ha kiesik a szájából ordít ha később le kell szoktatni az nehéz lesz!!szóval szerintem jobb ha kezét rágja az mindíg kéznél van!!:)az én lányom is a kezét ráhja mert unatkozik a cumit kiköpi mindíg csak kis időre tűri meg a cumit!!nem is baj na ennyit tudtam tanácsolni !!üdv
2008. márc. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
zopási inger. a cumit azért köpi ki mert mikor szopik akkor olyan mintha igy kifele tolná a nyelvét. a cumi ugye anyapotló dolog úgy ahogy egy maci vagy kedvenc tárgy késöbb, vagy akár felnötként egy plüss amivel együtt alszol. sok anyuka nem ad cumit, mert nehezebb leszoktatni. de az ujjrol is nehéz leszoktatni. sok anyuka szó szerint belenyomva tartja a gyerek szájába hogy ne sírjon. egyik sem jó, ha gyerek igényeli akkor adjál neki, ha nem akkor ne eröltesd, ha meg az úját fogja szopni az sem baj. de van amelyiknek egyik sem kell.
2008. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, cumit én sem akartam adni, de nagyon nagy volt a szopási igénye, folyton cicin volt, túlette magát mindig, így mindent kihányt, és kezdtük előröl az evést, mert ugye üres volt a pocak. Ezért javasolta a gyerekorvos a cumit 3-4 hetes korában. Ez megoldotta a dolgot, viszont azóta rászoktunk a cumira...
2008. márc. 6. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs baj a cumival, csak meg kell lenni a maga helyének egy bizonyos kor után. Nekem négy hónapos a fiam, és már csak alváshoz cumizik, ez szerintem maradhat így. Legalább is egy darabig.

Valószínű, hogy tényleg azért eszi az öklét, mert éhes. Vagy az is lehet ám, hogy szomjas. De ha nem sír, csak rágja a mancsát, akkor hagyd csak, jól elfolalja magát vele, szerintem ez neki olyan, mint amikor mi csipszet vagy sósmogyorót eszünk, nem az éhség kedvéért, csak nasizunk. Hát ő is így lehet vele. Ha nagyon éhes lenne, sírna.

2008. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én lánykám is csinálta, de nem volt sem éhes, sem cumis. Nyálzott is nagyon, és a védőnő közölte, hogy már több anyuka ugyanezt jelezte és valószínű fogcsírázási folyamat. Többször is csinálta havonta 1 hétig. AZtán abbahagyta. Lehet viszket a fogínye a fogcsírázás miatt. Ettől még nem jön ki a foga korán, mert az én lányom 6 hónapos és még nincs foga.

SOk sikert a babához!

2008. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!