Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor ha a második...

Mi van akkor ha a második baba már a Gyed lejárta után születik?

Figyelt kérdés

Mert 2010 Augusztusában jár le a Gyedem ,és ha mégis akarnánk második babát akkor ugyan terhes lennék már a Gyed ideje alatt de már mikor Gyesen vagyok akkor születne meg ,mi lenne ?

Milyen járandósságra lennék jogosult?

Mert ugy mondta a védőnönk hogy ha Gyed ideje alatt lennék terhes és már a Gyesbe születne bele akkor már csak a mostani Gyed 60% át kapnám!

Igaz ez?

Előre is köszönöm a válaszokat


2010. jan. 3. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Itt elvileg megtalálsz minden lényeges infót:

[link]

2010. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát köszike de nem igazán értem nekem eléggé kínai!
2010. jan. 3. 20:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 2010. augusztusában jár le a gyedem és mi is szeretnénk kistesót, úgyhogy nagyon egy cipőben járunk! :D Gyed nem lehet alapja gyednek, ez biztos. Ha nem mész vissza dolgozni, akkor a szerződés szerinti béred lesz az alapja a köv. tgyás-nak, gyednek. A munkáltatómhoz január közepén fogok bemenni, nekem ott pontosan meg tudják mondani, hogyha még ez év végén szülök, akkor mennyi pénzt kapok. Ha érdekel, hogy mi alapján nézik, írj privit nyugodtan. Sajna nem könnyű értelmezni ezeket a szabályokat, az tuti! :) Én is csak tapogatózom, hogy mi lenne a legjobb.
2010. jan. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondták, hogy a gyednek az x százalékát kapnám. Tulajdonképpen azért, mert az számít jövedelemnek, tehát abból fogják számítani. Mit mondjak elég siralmas..:-( de az sem jobb, hogy keresek új állást, aztán megint szülök és megint kereshetek új állást...Szóval sehogy sem jó a helyzet.
2010. jan. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én idén jártam így. Augusztus elején lejárt a GYEDem, a kistesó pedig szeptember közepén született. Nekem a munkahelyemen azt ajánlották, hogy menjek betegállományba a szülésig, úgy járok legjobban. A másik variáció a szabim kivétele lett volna, ami szintén megoldás.
2010. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmennél táppénzre, akkor mivel nincs 180 bérezett napod a tgyás/GYED miatt, a kedvezményszabály értelmében az előző ellátás (GYED) alapját "élesztik fel", tehát az előző GYED-ed alapja lenne a táppénzed alapja, annak a 60%-át kapnád szülésig (előtte 15 napig a betegszabi, ami az említett bér 70%-a). Ha viszont rögtön táppénzre mész, akkor a betegszabi (ami bérezett napnak számít) lenne a következő tgyás/GYED alapja. Ha utánaszámolsz, így jársz a legrosszabbul , mert feltételezem a GYED előtti béred kevesebb volt, annak a 70%-ának a 70%-át kapnád 2 évig, mínusz a levonások. A munkahelyek előszeretettel javasolják ezt, és fogalmuk sincs, hogy is van ez, aztán mikor az anyuka kézhez kapja az első tgyás-t, akkor jön rá, hogy csúnyán megjárta . Táppénz mellett tényleg ne legyél GYES-en, mert akkor csak a minimálbér után számfejtenék azt. Viszont amíg a szabadságaidat töltenéd, nem kell visszamondanod, így továbbra is védve vagy és nem mondhatnak fel-ezt nyugodtan mondd meg nekik . A szabi olyan, mintha dolgoznál és dolgozni meg lehet GYES mellett. A legjobban akkor járnál, ha GYES-en maradnál, aztán akár hamarabb (a szülés várható időpontját megelőző -28. naptól) kéred a tgyás-t, ezzel kiváltasz 1 havi GYES-t, viszont előtte a GYES-t időben le kell mondani. Ha nem produkálsz bérezett napot betegszabival, vagy rendes szabival, akkor 0 bérezett nappal a GYES-be szülve az aktuális szerződésed szerinti béred lesz a következő ellátások alapja, de max. a minimálbér kétszerese (ez idén 143000Ft, jövőre emelkedhet).

Összefoglalva tehát anyagilag legrosszabb a rögtön táppénz, legjobb ha maradsz GYES-en. Ha ezt nem tudjátok megtenni, akkor lehet kompenzálni a szabadságokkal, mert arra az aktuális béred 100%-a jár, így x nap szabi plusz a 15 nap 70%-os betegszabi lenne az alap, ennek a 70%-ával számolhatsz. A lényeg, hogy kötelesek kiadni a szabadságaidat, amikor Te kéred, csak mellette maradj GYES-en és az védeni fog, utána mondd le, akkor már a táppénz véd.

Ha valaki gyes alatt munkába áll,akkor tényleg annyit mehet táppénzre amennyit ténylegesen dolgozott.

2010. jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21.22es vagyok..olvastam a 21.56os válaszát és az ember idegbajt kap (nem a válaszolótól). kész agyrém, hogy úgy határoznak meg bármit is, hogy egy átlag ember még véletlenül se értse meg...ezek a rohad törvények meg jogszabályok..viszont elgondolkodtam..mivel a gyed maximálva van így nekem a gyed 70%-a sokkal de sokkal kevesebb mintha a táppénzből számolnák...nem is tudtam, hogy lehet olyat csinálni, hogy visszamegyek táppénzre.az is szomorú egyébként, hogy taktikázni kell, hogy megéljen az ember!
2010. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát sokat segitettetek!

szép napot mindenkinek

2010. jan. 4. 12:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ide írok, csak megjelöltem a kérdést :)
2010. febr. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!