Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásos kérdés?

Hozzátáplálásos kérdés?

Figyelt kérdés

Most múlt pár napja 5 hónapos a babám. Azt olvastam itt egy pár válaszban mikor beírtam a keresőbe,hogy jobb már most elkezdeni kóstoltatni,mert különben nagyon nehezen fog rászokni az új ízekre.

Na most az lenne a kérdésem,hogy ilyenkor előszőr a 4 hónapos babáknak valót kóstoltassam,vagy már egyből a 6 hónapos kajákat? /Itt üveges Univer-es bébiételekre gondolok / Ma lereszeltem neki egy pici almát,hogy mit szól hozzá,de nagyon fintorgott... :) Látszott,hogy még nem tudja,hogy mit is kéne kezdeni a szájában való valamivel...:) Amúgy nagyon kis cuki volt..:) Ma voltunk vásárolni,és vettem egy pár üveg ilyet is,olyat is. /4 hónaposnak valót is,meg 6 hónaposnak való kaját./


2010. jan. 3. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Szerintem a 4hosakkal kezd. Imadni fogja oket. A fintorgas meg termeszetes. A kisfiam 2 honap hozzataplalas utan is fintorog minden etkezeskor. Nagyon aranyosak :)

De szepen lassan izlelgesse, ne tukmald :)

2010. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen igaz,h ha később kezded a hozzátáplálást,akkor nehezen szokja meg az új ízeket.4 gyerekemnél 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást,és nem válogatós,jó étvágyú,jó evő mind a négy.Megvárhattad volna nyugodtan a 6 hónapot.

De ha már most kezdted,én a 4 hónaposnak valóval kezdeném,és lassan váltanék a 6 hósnak valóra.

2010. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 5,5 hósan kezdtem volna a hozzátáplálást, de a lányom csak 7 hónaposan volt erre hajlandó. A 4 hónapos kajákkal kezdtük természetesen. Sztem mindegy, hogy 4-5-6-7 hósan kezded a hozzátáplálást, nem ettől függ, hogy majd később mit szeret és mit nem, és hogy bírja a szervezete a tejet, tojást, lisztet, stb-t.
2010. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Köszönöm szépen a válaszokat!


Még csak ma előszőr kóstolta meg az alma levét,meg egy pici pépet. Nem akarom még nagyon ezekkel etetni,csak egy picikét megnyalattam vele,hogy mit is szól hozzá.

Nagyon szerencsésnek tartom magam,hogy idáig tudtam szoptatni a babámat,és ezért még azzal is akarom tovább folytatni,mert ügye a doki néni is azt mondja,hogy az a jó,hogy ha van elég tej,akkor legalább 6 hónapig csak szoptasson az anya. De azért gondolom nem ártok vele,ha egy-egy nap megnyalatom az almával.. :) Ügye?

2010. jan. 3. 15:50
 5/8 anonim ***** válasza:

szia! én babám még kicsi, így tapasztalataim nincsenek...

mi a dokival azt beszéltük meg, hogy csak anyatej 4 hós koráig. 4 hós korában kezdjük az almalevet, teákat, 5 hósan meg a gyümiket, bébi kajákat :)

2010. jan. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, én 6 hónapos koráig csak anyatejet adtam neki, utána kapta az első pépes almát. Viszont előtte (kb 1,5 hónapja) én már adtam neki negyedbe vágott almát, (mely hűtőrágókaként is funkcionált :)azt nyalogatta, és mindent amit elsőre kaphat (alma, barack, banán, krumpli, sárgarépa, stb...) csak nagy darabban odaadtam neki hogy nyalogassa, ízlelgesse. 1 hete kezdtem hozzátáplálni, és imád mindent amit adok neki, mert az ízét már ismeri, most már csak le kell nyelnie :) Lehet csak véletlen de a nyalogatósdi nekünk bevált.

Jó étvágyat a babódnak!

2010. jan. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A málnásokat is 4 hótól láttam, de nem adnám a gyereknek...

Légy kritikus ezekkel.

Én is féltem, hogy nem lesz jó evő a lányom, de 6 hónaposan kezdtük a kóstolást, csak anyatejes volt és nagyon szeret enni!!! Egy étkezést el is hagyott és még 1 hét múlva lesz 7 hós :-(

Szerintem ez inkább azon múlik, mit lát tőletek otthon mintának. Legyen veletek evésnél és nagyon türelmes legyél, akkor szerintem nem lesz gond.

4 hósakkal kezdj, de próbálj többet készíteni neki otthon, egészen más az üveges kaja íze.

Sok sikert!

2010. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jó tanácsokat! Megfogadom őket!

Mindenkinek boldog új évet,és nagyon jó babázgatást kívánok!!! :)

2010. jan. 3. 16:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!