Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is ez a helyzet nagyszü...

Másnál is ez a helyzet nagyszülő ügyileg? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

7 hónapos a kisfiam, a nagyszülőknél lakunk a tetőtérben külön lakásban. De mivel elég közel vagyunk, sokszor jönnek, naponta többször is. Ezzel még úgy nem is lenne problémám, de apósom állandóan keresztbetesz a gyerekkel kapcsolatban. Pl. berakom a törpit a kiságyba játszani(gyönyörűen elvan egyedül), hogy én tudjak mellette valamit dolgozni, de ha megjelenik após, azonnal kiveszi kérdezés nélkül, aztán beleteszi a hintájába, lök rajt kettőt, pár percet még foglalkozik vele, aztán otthagyja, megy tovább a dolgára. A gyerek meg csak ül, aztán néz, hogy most mi van. Ideig-óráig elvan a hintába, de utána elvárja hogy játszak vele, de ha épp a főzés közepén vagyok, nem tudom mindig megoldani. Aztán kezdődik a hiszti, mert ilyenkor már a kiságyba sem tudom visszatenni. Szóval baromi idegesítő.

Akkor különösen, ha épp altatás céljából van a gyerek az ágyában, és akkor veszi ki.

Már többször szóltam neki, célozgatok, de nem használ semmit.

Mit lehet ilyenkor csinálni?


A másik meg, ha velük megyünk valahova, Pl. közös rokon, ilyesmi, amint odaérünk, kiveszik a gyereket a kezemből, aztán mutogatják, rendezik, stb. Rohadtul idegesít, mert olyan szokott lenni a dolog, mintha bazári majom lenne a gyerekem. Vagy mintha közöm sem lenne hozzá, kézről kézre jár szegény. De nyilván a rokonok előtt nem fogok nekiállni kötekedni.


Nem tudom mit csináljak, olyan, mintha mindenen problémáznék, hogy minden "apróságért" szólok nekik, meg ez sem jó, meg az sem jó. De így meg én fogok meghülyülni, meg nem tud a gyerek sem igazodni semmihez, mert valaki így bánik vele, az anyja meg megint máshogy.

Értitek mit akarok kinyögni?


2010. jan. 3. 11:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

HÚÚÚ csajok! Nekem van egy anyukám és egy 18 éves nagylányom!A kicsi 9 hónapos.Átküldöm őket egy kicsit hozzátok!Néha mindenkit ki tudnék dobni a lakásomból.

Értelmes párbeszédek,gyerek tépkedés egyiktől a másikig.Komolyan szerintem a nagy nevettetők nem írtak ilyen paródiákat.A gyerek meg élvezi,hogy ők ketten kisajátítják!Amikor fáradt,akkor csak én kellek neki.Igazából sok terhet levesznek a hátamról és nekem így jó.Örülök,hogy vannak és szeretik a babát!

2010. jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!