Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is ez a helyzet nagyszü...

Másnál is ez a helyzet nagyszülő ügyileg? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

7 hónapos a kisfiam, a nagyszülőknél lakunk a tetőtérben külön lakásban. De mivel elég közel vagyunk, sokszor jönnek, naponta többször is. Ezzel még úgy nem is lenne problémám, de apósom állandóan keresztbetesz a gyerekkel kapcsolatban. Pl. berakom a törpit a kiságyba játszani(gyönyörűen elvan egyedül), hogy én tudjak mellette valamit dolgozni, de ha megjelenik após, azonnal kiveszi kérdezés nélkül, aztán beleteszi a hintájába, lök rajt kettőt, pár percet még foglalkozik vele, aztán otthagyja, megy tovább a dolgára. A gyerek meg csak ül, aztán néz, hogy most mi van. Ideig-óráig elvan a hintába, de utána elvárja hogy játszak vele, de ha épp a főzés közepén vagyok, nem tudom mindig megoldani. Aztán kezdődik a hiszti, mert ilyenkor már a kiságyba sem tudom visszatenni. Szóval baromi idegesítő.

Akkor különösen, ha épp altatás céljából van a gyerek az ágyában, és akkor veszi ki.

Már többször szóltam neki, célozgatok, de nem használ semmit.

Mit lehet ilyenkor csinálni?


A másik meg, ha velük megyünk valahova, Pl. közös rokon, ilyesmi, amint odaérünk, kiveszik a gyereket a kezemből, aztán mutogatják, rendezik, stb. Rohadtul idegesít, mert olyan szokott lenni a dolog, mintha bazári majom lenne a gyerekem. Vagy mintha közöm sem lenne hozzá, kézről kézre jár szegény. De nyilván a rokonok előtt nem fogok nekiállni kötekedni.


Nem tudom mit csináljak, olyan, mintha mindenen problémáznék, hogy minden "apróságért" szólok nekik, meg ez sem jó, meg az sem jó. De így meg én fogok meghülyülni, meg nem tud a gyerek sem igazodni semmihez, mert valaki így bánik vele, az anyja meg megint máshogy.

Értitek mit akarok kinyögni?


2010. jan. 3. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Értem.

Én szólnék neki mindenképp,főleg ez a kiságyból kikapkodás nem tesztik egyáltalán.

Az én anyósom is ilyen volt.Kivette a gyereket, nemcsak a kiságyból hanem a kezemből is, én megszüntem létezni amikor az unokája ott volt.Ami nem is lett volna baj de ugy viselkedett mindtha ő lenne a gyerekem anyja...

Sokáig türtem, a párommal emiatt sok vita is volt,mig egyszer rászánta magát és beszélt az anyjával, aki ennek hatására visszavett.Azóta "normálisabb".És mostmr én is elmondom neki hogy mit csinálhat, és mit nem.Nem érdekel hogy neki mi hogy esik az én gyerekem az én házam,és tiszteletben is tarja.

Szóval mindenképp beszélj velük, vagy a pároddal,mert ebbe tényleg meg lehet hülyülni:(

2010. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Értem, hogy mit akarsz kinyögni! :)

Viccet félretéve, sajnálom!

Ha már próbáltál szólni, célozgatni, és nem vette a lapot, akkor sajnos nem biztos, hogy tudsz vele mit csinálni....párod esetleg ha ezt megbeszélné az apukájával? Vagy leülnétek hárman és konkrétan elmondanád, hogy mi a probléma?

Biztos nem véletlenül vagytok egy lakásban, de gondolom megoldódna, ha nem együtt élnétek, hanem Ti külön. Esetleg erre van remény a jövőben?

Üdv!

5 hónapos anyuka

2010. jan. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen,értem.Nekünk a szomszédban lakik az anyósom,10éves fiával és férjével.A férje nagyon hangos,ebéd után mikor a kicsit elaltatnám,ki jön az udvarra,és elkurjantja magát,utána elkezdi bőgetni valamelyik masináját,és hiába szóltam neki,az lett a megoldás hogy átalakítottam a kicsim alvási szokásait.Anyósom rend szerint akkor érkezik mikor etetném,és el kezd játszani vele,a kicsim meg ahelyett hogy az evésre figyelne sírogat mert jönne kifele játszani a nagyival,az meg el kezdi le szídni, hogy hogyan lehet ilyen rossz,miért nem eszik ez a gyerek rendesen,biztos nem jól főzök neki....amikor meg kiveszem a kicsiot hogy had játszanak akkor 5percig vidáman játszanak,aztán a fiam olyan dologhoz nyúl,vagy olyan helyre megy,amit én ugyan nem,de a nagyinak muszály megtiltani.Egyfolytában ezt hallom a szobából:Nem szabad! Ne nyúlj oda! Ne legyél rossz! Ne csináld!Ekkor a kicsi el kezd pityogni és szalad hozzám sírva,erre azt mondja nagyi:_Biztosan éhes!Nem jó hogy így össze vissza eteted.Azért ilyen hisztis mert nem kap a foga alá valót!-és ez így megy napról napra. Azt a saját bőrömön tapasztaltam hogy ne szóljak rájuk mert abból én jövök ki rosszul.Én leszek a házsártos a hisztis,a mufurc.Próbálok egészséges határt szabni.Reggelizni a presszóba viszem (virsli+pogácsa és vizecske) addig is sétáltunk egy nagyot,bevásároltunk,és senki nem zavart.Amikor altatni viszem bezárom az ajtót,had hidjék,nem vagyunk itt.És ha nagyi átjönne,megint elkezdené a hülXe tiltásait,hát felöltöztetem és kiviszem levegőzni,vagy cicit adok neki mert a mama szégyenlős,olyankor mindig eltűnik :) Szóval taktikázz,és soha ne morogj ezek miatt,mert akkor te leszel a kitüntetett házi sárkány! Kitartás,és nem csak a babához kívánok sok türelmet,a nagyszülőkhöz is!
2010. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Elkerülni nem tudod ezeket a problémákat, mert ha külön laktok, akkor is fogtok együtt tölteni időt, mert vagy ti látogatjátok őket vagy ők titeket, meg a jővőben is fogtok együtt menni rokonokhoz. Úgyhogy ez nem megoldás szerintem. Nálunk apukámmal nem lehet bírni, minden alkalommal veszekedés van, de nem megyünk vele semmire, maximum azt érjük el, hogy megsértődik és napokig hisztizik.

Persze ne hagyd annyiban, de biztos hogy nem lesz könnyű változást elérni. Ha meg megharagítod őket lehet hogy akkor valóban próbálnak majd keresztbe tenni neked, ahol tudnak. Mondjuk ezt neked kell tudni, mennyire sértődékenyek, hisztisek.

A gyerek meg fog tudni igazodni, ha te következetes vagy. Ne készítsd ki magad, mert az a gyereknek biztosan nem jó. Türelem, nem véletlen mondják az öregkor egy második gyerekkor, sokszor érzem úgy, rosszabbak mint a két gyerek együttvéve.

2010. jan. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, hogy bírod! Mi ezeket előre megbeszéltük a férjemmel, aki szerencsére mindent úgy gondol, ahogy én, és magától is leállítja az anyját. Amúgy szerencsére elég vérmes vagyok, és anyós, aki ezt tudja, előbb inkább kérdez. Rokonlátogatáskor az elsőnél én is így jártam, azóta a gyereket inkább anyámnál hagyom, ha muszáj menni. De ha nem tudnám megoldani, engem ugyan nem érdekel ki sértődik meg. Most mondjuk jó indok volt az influenza.

Tényleg, a férjed mennyire áll melletted? Ez a lényeg!

2010. jan. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csodálkozva olvasom a válaszokat, érdekes, hogy mennyire azon múlik, kinek milyen a habitusa. Én inkább vagyok hisztis, kibírhatatlan házisárkány, mint eltűrjem, hogy olyant csináljanak a rokonok a gyerekemmel, ami szerintem neki nem jó.
2010. jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk anyósómék összevesztek a nagyobbik fiával, valami olyasmi miatt, hogy itt nálunk vannak állatok (kint az udvarban, nem a házban) a gyerek meg asztmás volt (pontosan nem tudom), mindegy anyósom megmondta nekik nem kell jönni és nem is találkoztak azóta. Jó persze nem nagy tragédia, mert felnőtt a gyerek a nagyszülei nélkül is és a nagyszülők is boldogulnak a gyerekük és unokájuk nélkül. Úgyhogy szerintem vérmeskedni sem mindig jó, mert könnyen szakítás lehet a vége, ha olyanok a nagyszülök.
2010. jan. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek. majd szépen óvatosan megpróbálom a tudtukra adni a dolgot. Amúgy apósnak hamarabb beszólok, mint anyósnak, mert ő a sértődékenyebb. De valamit ki kell majd találnom. Amúgy én hamarabb beszólok, mint a férjem.
2010. jan. 3. 13:28
 9/11 anonim ***** válasza:
mi is ugyanúgy lakunk mint te,bár hála ilyen problémám nincs,ám ha úgy érzem most3-an szeretnénk lenni egyszerűen bezárom az ajtót.tedd ezt akkor ha leteszed aludni,vagy csak ha beteszed játszani,és mond nekik azt,hogy nem halottad a kopogást mert épp altattad a gyereket,kicsit lehetnének tapintatosabbak is,tiszteletben tartva azért magán szférát is.a másik amit írtál,az ellen nem nagyon tehetsz,csak figyeld a babád,ha nem tetszik neki,hogy kézről kézre jár akkor menj oda határozottan,és vedd ki a kezükből,mondván bocsánat de már nagyon nyűgös szegényke.De ha ő élvezi akkor nem nagyon tudsz tenni semmit,de amúgy el fog múlni ez a nagy majmolás hidd el.nekem van egy nagy fiam is,így tudom kb meddig tart a mamáknál az ilyen majomszeretet,mutogatósdi.anyukám dettó ilyen.de én nem sok alkalmat adok neki erre.amikor jönnek a látogatók és anyám akar a középpontban lenni vele,simán kiveszem a kezéből és odaviszem másnak,mondván,anyukám te naponta pesztrálod szegényt,ha simogassa más is.és ilyenkor mindig csatlakoznak a rokonok is,anyám leállításában.de nem fog sokáig tartani.
2010. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor nem csak nálunk van ez így,csak mindenki másképp kezeli a dolgot!


Köszi!!!

2010. jan. 3. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!